Город — одна з тих культур, яка радує врожаєм навіть при мінімальному догляді. Але якщо хочете, щоб урожай був щедрим, тоді для цього варто буде приділити рослинам трішки уваги. А ще важливо вчасно посадити горох. Хоча ця культура є досить холодостійкою, все ж варто дочекатися, коли ґрунт прогріється принаймні до стабільних 5-8°C. У наших бабусь для вибору часу посіву була прикмета: це варто робити, щойно зацвіте мати-й-мачуха.
До речі, вирощувати горох можна не тільки на відкритому ґрунті, а й у теплицях або навіть в горщиках на підвіконні. Але важливо правильно обрати вид гороху. Їх існує два: цукровий та лущильний. Перший — ніжний і солодкуватий, його стручки їдять цілими, додають у салати або консервують. Другий має жорсткі стручки, але його зерна ідеальні для супів і пюре. Лущильний горох на зиму зазвичай сушать. Але також його можна заморожувати.

Варто враховувати й терміни дозрівання. Ранні сорти порадують урожаєм приблизно за 2 місяці. Середньостиглий горох родить через 70 днів. А з пізніх сортів збирати врожай можна за 80 днів. Щоб урожай був гарним, необхідно правильно підготувати ґрунт. Земля має бути легкою, пухкою, не кислою. Найкращими попередниками для гороху є огірки, помідори та картопля. А от самого після себе саджати його не варто, врожаю майже не буде.
Полив — ключовий етап, особливо під час цвітіння і формування стручків. У посушливі періоди поливати рослини варто щодня. Але важливо не перестаратися, бо застій води шкодить гороху. Що стосується підживлення, то для гороху ідеально підходять калійно-азотні суміші. Для цього підійде розведений у воді коров’як та готові мінеральні комплекси. Тут теж важлива міра: через надлишок азоту активно буде рости бадилля, а не стручки.