Як заморозки у квітні 2025 вплинуть на плодові дерева: садівники та аграрії дали відповідь

Весняна погода настільки мінлива, що в якийсь момент може піднести дуже неприємні сюрпризи. Наприклад, як у квітні 2025 року, коли несподівано посеред весни випав сніг.

Не встигли садівники навести порядок на своїх садових ділянках і помилуватися першим цвітінням фруктових дерев, як весна піднесла сюрприз. Кілька днів тому всю територію України накрив циклон, який приніс різке зниження температури, холодні дощі, а в деяких регіонах навіть сніг. Така аномалія може стати справжнім стресом для всіх рослин, особливо для дерев, які знаходяться в початковій фазі цвітіння.

Наслідки теплої зими: експерти розповіли, що відбувається з деревами та кущами
Наслідки теплої зими: експерти розповіли, що відбувається з деревами та кущами

Агрономи попереджають, що навіть короткочасне зниження температури понад -1 і -2 градуси може призвести до знищення квіток і зав’язі плодових дерев і, як наслідок, різкого зниження врожайності цього року.

Ще більш небезпечний весняний снігопад, який, крім низьких температур, різко підвищує вологість, що може спровокувати виникнення багатьох грибкових захворювань. Крім того, мокрий сніг важкий і липкий, і під його вагою легко ламаються гілки молодих кущів і дерев.  Пошкоджені рослини стають більш вразливими до хвороб і навіть можуть загинути.

Плодові дерева, які потрібно садити навесні
Плодові дерева, які потрібно садити навесні

Що робити, якщо природа приготувала такі випробування?

Найбільшу увагу слід приділити найбільш чутливій групі рослин – плодовим деревам. Якщо про заморозки та снігопади синоптики попередили заздалегідь, то варто вжити превентивних заходів, які допоможуть зменшити збитки.

Для саду найкраще рішення – димлення. Це старий, але ефективний спосіб захисту, який допоможе за умови, що температура не опускається нижче – 4 градусів і дме хоч легкий вітер. Димова завіса, яка створюється спалюванням вологої трави, мокрої соломи та тирси, створює ефект «ковдри», затримуючи тепло біля поверхні землі.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.