Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

Картопля належить до найпопулярніших овочевих культур в Україні. Причому її не лише використовують у кулінарії, а й вирощують, як у великих фермерських господарствах, також на невеликих приватних ділянках. Звичайно ж при розведенні картоплі кожен господар хоче отримати гідний урожай, тому використовує при посадці різні добрива, які, на їхню думку, повинен збільшити його в рази.

Найчастіше використовують золу, яка багата калієм, цинком, фосфором та кремнієм. Саме ці елементи, на думку городників, здатні збільшити врожай у кілька разів, а самі бульби наситити крохмалем.

Експерт розповів, як використовувати деревну золу на городі
Експерт розповів, як використовувати деревну золу на городі

Один із способів застосування золи – додати її в лунку перед посадкою у кількості 1-2 ст. ложок. Потім необхідно добре її перемішати з ґрунтом для рівномірного розподілу, і лише потім класти бульбу.

Однак спочатку ви повинні розуміти, що не всяка зола підходить для удобрення картоплі. Наприклад, якщо ви використовуєте матеріал від спалювання листя, то воно буде практично марним, оскільки в ньому немає такої кількості корисних речовин, які потрібні для картоплі.

У складі золи від сосни та берези є багато фосфору та калію, які використовуються для нейтралізації кислого ґрунту. Зола, яка була отримана в результаті “переробки” гречки та соняшника багата на кальцій і калій, а від спалювання жита та пшениці – фосфором.

Чи можна сипати в картоплю золу замість добрив
Чи можна сипати в картоплю золу замість добрив

Також необхідно враховувати, що золу необхідно використовувати разом із азотними добривами, але при цьому вносити в ґрунт їх необхідно окремо.

Ще одне дуже важливе попередження – при посадці картоплі, головне дотримуватись дозування золи. Якщо внести її занадто багато, вона може спалити бульбу. Також потрібно бути уважними з добривом картоплі золою, якщо у вас на присадибній ділянці ґрунт із високим вмістом лугу.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.