Картопля належить до найпопулярніших овочевих культур в Україні. Причому її не лише використовують у кулінарії, а й вирощують, як у великих фермерських господарствах, також на невеликих приватних ділянках. Звичайно ж при розведенні картоплі кожен господар хоче отримати гідний урожай, тому використовує при посадці різні добрива, які, на їхню думку, повинен збільшити його в рази.
Найчастіше використовують золу, яка багата калієм, цинком, фосфором та кремнієм. Саме ці елементи, на думку городників, здатні збільшити врожай у кілька разів, а самі бульби наситити крохмалем.

Один із способів застосування золи – додати її в лунку перед посадкою у кількості 1-2 ст. ложок. Потім необхідно добре її перемішати з ґрунтом для рівномірного розподілу, і лише потім класти бульбу.
Однак спочатку ви повинні розуміти, що не всяка зола підходить для удобрення картоплі. Наприклад, якщо ви використовуєте матеріал від спалювання листя, то воно буде практично марним, оскільки в ньому немає такої кількості корисних речовин, які потрібні для картоплі.
У складі золи від сосни та берези є багато фосфору та калію, які використовуються для нейтралізації кислого ґрунту. Зола, яка була отримана в результаті “переробки” гречки та соняшника багата на кальцій і калій, а від спалювання жита та пшениці – фосфором.

Також необхідно враховувати, що золу необхідно використовувати разом із азотними добривами, але при цьому вносити в ґрунт їх необхідно окремо.
Ще одне дуже важливе попередження – при посадці картоплі, головне дотримуватись дозування золи. Якщо внести її занадто багато, вона може спалити бульбу. Також потрібно бути уважними з добривом картоплі золою, якщо у вас на присадибній ділянці ґрунт із високим вмістом лугу.