Помідори – популярна городня рослина, яка потребує якісного підживлення. Чим підгодувати їх для гарного врожаю – розповідаємо далі у матеріалі.
На кожній кухні можна віднайти один цінний інгредієнт, який допоможе в рази підвищити врожай помідорів на домашній грядці. Тож, не поспішайте викидати його у смітник, а краще – застосуйте з більшою користю.
Томати під час свого розвитку і росту потребують достатньої кількості підживлення. В квітні 2025 року відбувається нарощування основного стебла, на якому в подальшому будуть формуватись плоди томатів.
Якщо помідори підживлювати неправильно, то вони просто не зможуть накопичити достатню кількість енергії для того, щоб зав’язалась велика кількість плодів. Експерти назвали дуже простий спосіб стимулювати ріст стебел помідорів, який не буде коштувати копійки. Все, що вам знадобиться – це… кавова гуща. Вона містить в собі багато поживних речовин та вважається одним із найкращих добрив для томатів. В її складі містяться поживні речовини які підтримують здоров’я рослин, а саме – азот та кислоти. Ґрунт, що був підживлений таким компонентом – стане ідеальним середовищем для існування цієї рослини.
Після того, як випили ранкову каву – використовуйте гущу із неї для підживлення помідорів. Ця поживна речовина необхідна їм для якісного розвитку та росту.
Ще одна перевага кавової гущі в тому, що вона робить ґрунт помірно кислим. Це зробить землю сприятливим середовищем для вирощування велетенських помідорів. Крім того, відпрацьована гуща з кави слугуватиме чудовим природним засобом проти шкідників. Її сильний та різкий аромат не дозволить слимакам та іншим шкідникам поїдати стебла і листя помідорів.

Проте варто пам’ятати про міру. Якщо перенаситити кавовою гущею помідори на грядках, то через надлишок азоту вони будуть обростати купою листя. Плоди ж виростатимуть дрібними та не соковитими. Найкращий результат дасть норма кавової гущі від половини до однієї чашки під один помідорний кущ.
Кавовою гущею посипають землю навколо основи помідорів, залишаючи трохи вільного простору навколо. Після додавання такого добрива культуру ретельно поливають, щоб поживні речовини потрапили до самого коріння і підживили його.