Шкідники є завжди на кожній рослині, але їх можна позбутись за допомогою підживлень, зокрема це стосується малини. Для паразитів, молоде листя, соковиті пагони та ягоди є джерелом живлення. Малина часто страждає від комах, в результаті вони завдають значної шкоди врожаю. Щоб прибрати їх, потрібно знати, до яким методів слід вдатись, щоб час не був потрачений марно, а ефект був помітний одразу.
Одним із таких методів є використання гірчичного розчину. Для його приготування вам знадобиться 20 г порошкової гірчиці розчинити в 10 літрах в теплої води. Дану суміш варто настояти протягом 12 годин, не більше. Розчин слід перелити в пульверизатор. Перше обприскування проводиться на стадії розпускання бруньок, а друге через кілька тижнів.

Найголовнішими причинами поширення інфекційних та грибкових захворювань малини є надмірна вологість і висока кислотність ґрунту. Необхідно правильно поливати рослину та уникати перезволоження. Також слід вносити природні лужні матеріали, наприклад, деревну золу, доломітове борошно або гашене вапно – 150 г на квадратний метр.
Важливо уникати свіжого гною, адже він може обпалити коріння та спровокувати хворобу. Те саме стосується добрив з вмістом хлору.

Надлишок азоту хоч і стимулює ріст зеленої маси, але насправді призводить до знищення врожайності малини. Якщо ж ґрунт є занадто щільним або вологим, краще застосовувати листове підживлення.
Виконуючи всі ці прості кроки, можете забути про шкідників раз і назавжди. Головне – робити все вчасно та дотримуватись рекомендованих доз, щоб потім смакувати великими й солодкими ягодами.