Шкідників як і не було! Підгодовую цим малину завжди і 2025 не виключення – спробуйте

Іноді на малині можна помітити багато шкідників, яких не так легко прибрати, але можливо - ідеальна підживка для рослини, через яку всі непрохані гості зникнуть.

Шкідники є завжди на кожній рослині, але їх можна позбутись за допомогою підживлень, зокрема це стосується малини. Для паразитів, молоде листя, соковиті пагони та ягоди є джерелом живлення. Малина часто страждає від комах, в результаті вони завдають значної шкоди врожаю. Щоб прибрати їх, потрібно знати, до яким методів слід вдатись, щоб час не був потрачений марно, а ефект був помітний одразу.

Одним із таких методів є використання гірчичного розчину. Для його приготування вам знадобиться 20 г порошкової гірчиці розчинити в 10 літрах в теплої води. Дану суміш варто настояти протягом 12 годин, не більше. Розчин слід перелити в пульверизатор. Перше обприскування проводиться на стадії розпускання бруньок, а друге через кілька тижнів.

Городники розповіли, чим підгодувати малину проти шкідників
Городники розповіли, чим підгодувати малину проти шкідників

Найголовнішими причинами поширення інфекційних та грибкових захворювань малини є надмірна вологість і висока кислотність ґрунту. Необхідно правильно поливати рослину та уникати перезволоження. Також слід вносити природні лужні матеріали, наприклад, деревну золу, доломітове борошно або гашене вапно – 150 г на квадратний метр.

Важливо уникати свіжого гною, адже він може обпалити коріння та спровокувати хворобу. Те саме стосується добрив з вмістом хлору.

Городники розповіли, чим підгодувати малину проти шкідників
Городники розповіли, чим підгодувати малину проти шкідників

Надлишок азоту хоч і стимулює ріст зеленої маси, але насправді призводить до знищення врожайності малини. Якщо ж ґрунт є занадто щільним або вологим, краще застосовувати листове підживлення.

Виконуючи всі ці прості кроки, можете забути про шкідників раз і назавжди. Головне – робити все вчасно та дотримуватись рекомендованих доз, щоб потім смакувати великими й солодкими ягодами.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.