Посадили і забули: як зібрати МЕГА врожай мʼяти на власній ділянці – чай з неї просто ідеальний

Чай з м'яти полюбляють пити як дорослі, так і діти, тому все більше дачників вдаються до її посадки на власній ділянці - що треба знати про основні моменти вирощування цієї рослини?

М’ята – це популярна рослина, яка вирощується майже на кожному городі, адже вона проста у догляді, а чаєм з неї хочеться смакувати завжди, особливо у зимові дні.

Перш ніж висаджувати рослину, варто звернути увагу на те, яку саме вибрати м’яту. Ідеальним варіантом стане дикоросла м’ята, адже вона вважається менш вибагливою і легко вкорінюється в ґрунт. Важливо знайти здорові рослини, які вже ростуть на природі та принести їх на власну ділянку.

Садівники розповіли, як посадити і вирощувати мʼяту на власній ділянці
Садівники розповіли, як посадити і вирощувати мʼяту на власній ділянці

Щоб рослина не зазнала стресу, її слід викопувати разом із земляною грудкою. Ідеальний розмір для посадки від 20 см в глибину, перед посадкою ґрунт необхiдно гарно полити. М’яту рекомендується висаджувати в такому місці, де буде присутня помірна тінь, наприклад, під фруктовими деревами.

Протягом першого місяця рослину потрібно поливати тричі на тиждень. Вже за місяць можна буде зібрати перший врожай. Варто зазначити, що корисними є не лише листочки м’яти, а й стебла, які теж рекомендується сушити.

Садівники розповіли, як посадити і вирощувати мʼяту на власній ділянці
Садівники розповіли, як посадити і вирощувати мʼяту на власній ділянці

Як відомо, перші два зрізи м’яти дають найбільше щедрого врожаю, а після цього рослина може почати старіти. Щоб стимулювати новий ріст, необхідно місце вирощування м’яти присипати пухким ґрунтом, а зверху додати попіл, який покращить родючість землі та дренаж. Потім слід полити рослину.

Через два тижні можна буде зібрати новий врожай, який буде свіжим, як після першого збору. Листя м’яти буде ніжним та без гіркоти, тож чай точно буде смачним. Крім чаю, також м’яту додають до смузі, морозива та використовують в різних десертах. Тому правильна посадка і догляд є запорукою смачного та щедрого врожаю, тож не нехтуйте загальними рекомендаціями.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.