Картопля, яка проросла — непригодна для прийому в їжу. Справа в тому, що під час даних процесів в овочі виділяється токсин під назвою соланін, який може стати причиною серйозного отруєння.
Тому як правило господині одразу ж позбавляються від продукту, який відверто зіпсувався. Але не поспішайте його викидати. Насправді, така картопля вам може ще послужити вірою та правдою, але не в тому сенсі, в якому ми звикли думати про цей продукт.
Як можна використати картопляні паростки

Коли картопля починає проростати, то увесь свій ресурс віддає паросткам. Відповідно, в них накопичується неймовірна кількість речовин, що здатна не тільки дати життя новим рослинам, але й насичувати ґрунт при потраплянні до нього. Тому паростки варто використати у якості добрива. У нашому матеріалі ми розповімо, як приготувати розчин, який можна використовувати не тільки для поливу, але і оприскування.
Для початку необхідно промити 100 г картопляних паростків у чистій воді. Це робиться для того, аби прибрати усі забруднення. Працювати брудним розчином буде незручно і неправильно. Далі розводимо у літрі звичайної теплої води приблизно 1 чайну ложку харчової соди.
У цьому розчині ми замочуємо паростки. Таким чином ми позбавляємося від мікробів і грибів. Далі подрібнюємо паростки. Заливаємо їх гарячою водою і залишаємо приблизно на добу. Після цього проціджуємо, а розчин можемо брати на використання.
Зливаємо в пульверизатор та обробляємо рослини таким чином, або ж просто виливаємо розчин під корінь. В будь-якому випадку ефект буде помітний.
Також не забувайте про те, що паростки можна використовувати для створення картопляної розсади окремо. Це доволі непростий процес, але все ж таки захопливий і можливо буде цікавий в якості нового досвіду.