Птахи — більше не проблема! Садівники пояснили, як прогнати пернатих “гостей” від вишень

Птахи — це дуже красиві створіння. Але для саду вони можуть стати серйозною проблемою. Особливо якщо у вас є вишні та черешні, якими пернаті ласують із задоволенням. Як запобігти цій проблемі?

Хоча птахи, які літають та мило співають в саду, — це красиво, деякі з них можуть приносити шкоду врожаю. Найгірше, що птахи починають їсти ягоди ще до того, як вони дозрівають, тобто вчасним збором проблему не вирішити. Але садівники вже давно знайшли вихід із цієї ситуації. Причому запропоновані методи не лише дієві, але й абсолютно безпечні для дерева та майбутнього врожаю.

Перший лайфхак підказала поведінка птахів. Вони сідають на дерева лише тоді, коли поруч нікого немає. Причому це стосується навіть сторонніх звуків. Тобто для відлякування таких непроханих гостей потрібно просто створити шум. А для цього на дерево варто розвісити предмети, які його створюють. Можна купити спеціальні відлякувачі або зробити їх самостійно зі старих бляшанок.

Садівники пояснили, як захистити вишні та черешні від птахів без хімії
Садівники пояснили, як захистити вишні та черешні від птахів без хімії

Але якщо вам не подобається ідея, що поруч щось шумітиме, коли ви гулятимете або працюватимете на вулиці, то можна розвісити на дерево старі CD-диски чи блискучі стрічки. Вони рухатимуться разом з вітром, через що птахи думатимуть, що біля дерева хтось є. А якщо поєднати обидва методи, то результат буде значно ефективнішим, тому врожай зачеплять хіба що рідкі пернаті сміливці.

Але обидва варіанти — це занадто багато мороки. А якщо ще не хочеться, щоб щось брязкало чи блистіло, то вони тим паче не підійдуть. Чи можна якось вберегти врожай без таких методів? Так, і для цього потрібно створити укриття! Найкращим рішенням стане спеціальна сітка, яка натягується на дерево. Найчастіше такі сітки виготовляються зеленого кольору. Тобто вони ще й будуть майже непомітними на дереві. При цьому вони надійно обмежать доступ птахів до ягід.

Схожі статті

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.

Урожай броколі буде багатшим, ніж на фермах: 3 цінних поради, які гарантують успіх

Броколі — рослина не вибаглива. Але ці 3 речі справді змінюють усе. Суцвіття великі, щільні й ростуть швидко. Ці поради вже перевірені багатьма городниками та працюють безвідмовно.

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.

Саджаю цей сорт картоплі, і спину не гну: ні нематоди не боїться, ні колорадського жука

Цей сорт картоплі завжди дивує господарів щедрими врожаями і стійкістю до розповсюджених шкідників – нематоди і колорадського жука. Чим приваблива картопля "Каменський" – розповідає "Сенсація".

Кабачкова біда: що робити, якщо врожай гниє із зав’язі? 2 методи швидкої допомоги овочам

Кабачки – популярний і простий у вирощуванні овоч. Буває так, що плоди починають жовтіти та розм'якшуватись прямо на грядці. Про головні причини та способи збереження врожаю розповідає "Сенсація".

Сусідка закопує це під деревом і збирає більше груш, ніж може з’їсти: цей 1 продукт – знахідка

Що зробити, аби отримати найрозкішніших урожай груш? Розповідаємо про неочевидний прийом, який варто повторити у себе вдома. Деталі в матеріалі.