Кожен сорт цибулі дає різну врожайність, але крім сорту, важливу роль відіграє й догляд за рослиною. Якщо ж на грядці цей овоч починає жовтіти, а саме перо цибулі, і стається це в червні, це пряма ознака, що ви створили несприятливі умови вирощування.
Одна з головних причин – нестача вологи. У період формування цибулини, рослина потребує регулярного поливу – не менше двох разів на тиждень. Коли цибулина вже сформована, полив потрібно скоротити до одного разу на тиждень.

Також велику роль відіграє температура води для поливу. Якщо використовувати холодну воду, цибуля почне хворіти, а її листя швидко стане жовтим. Найкращою температурою води для цієї процедури є +18 градусів.
Не забувайте й про підживлення. За нестачі азоту, рослина стає слабкою, її листя набуває блідого та жовтого кольору, і цибуля виростає дрібною. Серед найефективніших варіантів підживлення є настій із трави.

Позитивно на цибулю впливають настої з курячого посліду або коров’ячого гною. Для приготування підживлення з курячого посліду слід використовувати 1 літр посліду та 10 літрів води. Дану суміш необхідно настояти протягом тижня, після чого один літр розчину потрібно буде ще раз розвести з десятьма літрами води. Отриманим розчином потрібно полити грядки з цибулею.
Проте, пожовтіння не завжди пов’язане з дефіцитом поживних речовин. Часто так виникає через несприятливу погоду – зниження температури або надмірне зволоження ґрунту, особливо якщо дощове літо. Знаючи причини пожовтіння цибулі, ви тепер знаєте, що не можна робити з цією рослиною, щоб уникнути негативних наслідків.