Табу і не лише навесні: яке популярне добриво не переносить троянда – 99% про це не знають

Якщо ви хочете, щоб троянди якомога довше радували вас красивим цвітінням, то забудьте про це органічне підживлення не тільки навесні, а й у період усього сезону.

Троянди один із найпопулярніших квітів, які вирощують садівники на своїх ділянках не тільки в Україні, а й у всьому світі, тому дуже важливо знати всі тонкощі догляду за цими неймовірно красивими рослинами. Садівники вже знають, що періодично троянди потребують санітарної обрізки, а також регулярних підживлень. І саме на цьому етапі відбуваються основні помилки.

Садівники пояснили, які кущі троянд цвітуть у будь-якому саду
Садівники пояснили, які кущі троянд цвітуть у будь-якому саду

Щоб не нашкодити рослинам, потрібно знати деякі основні правила. Наприклад, те, що троянди категорично не переносять свіжих органічних добрив – гною. Причому, це табу будь-якої пори року, не лише навесні. Добриво, що розкладається, настільки сильно нагріває ґрунт, що може спалити все коріння рослини.

Набагато більшої користі принесе гній, що добре перепрів, який є відмінним джерелом азоту та інших корисних елементів. Також для підживлення троянд використовується компост, біогумус, настій пташиного посліду, коров’яку та бур’янів. Садівники-новачки, які тільки почали займатися вирощуванням троянд, можуть використовувати готові покупні суміші та комплексні добрива, призначені спеціально для цієї культури.

Садівники назвали сорти троянд, як варто садити навесні
Садівники назвали сорти троянд, як варто садити навесні

Ще одна з найпоширеніших помилок, при догляді за трояндами – це обробка куща сульфатом заліза (залізним купоросом). Як правило її проводять ранньою весною для профілактики та боротьби з грибковими захворюваннями. Однак разом з цим препарат провокує уповільнення росту та розвитку куща. Відповідно зсувається весь процес вегетації – пізніше розкриваються бруньки, формуються бутони, пізніше відбувається цвітіння. До того ж це позначається на підготовці троянди до зимової сплячки. Тому краще не ризикувати.

Схожі статті

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.

Урожай броколі буде багатшим, ніж на фермах: 3 цінних поради, які гарантують успіх

Броколі — рослина не вибаглива. Але ці 3 речі справді змінюють усе. Суцвіття великі, щільні й ростуть швидко. Ці поради вже перевірені багатьма городниками та працюють безвідмовно.

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.