Троянди один із найпопулярніших квітів, які вирощують садівники на своїх ділянках не тільки в Україні, а й у всьому світі, тому дуже важливо знати всі тонкощі догляду за цими неймовірно красивими рослинами. Садівники вже знають, що періодично троянди потребують санітарної обрізки, а також регулярних підживлень. І саме на цьому етапі відбуваються основні помилки.

Щоб не нашкодити рослинам, потрібно знати деякі основні правила. Наприклад, те, що троянди категорично не переносять свіжих органічних добрив – гною. Причому, це табу будь-якої пори року, не лише навесні. Добриво, що розкладається, настільки сильно нагріває ґрунт, що може спалити все коріння рослини.
Набагато більшої користі принесе гній, що добре перепрів, який є відмінним джерелом азоту та інших корисних елементів. Також для підживлення троянд використовується компост, біогумус, настій пташиного посліду, коров’яку та бур’янів. Садівники-новачки, які тільки почали займатися вирощуванням троянд, можуть використовувати готові покупні суміші та комплексні добрива, призначені спеціально для цієї культури.

Ще одна з найпоширеніших помилок, при догляді за трояндами – це обробка куща сульфатом заліза (залізним купоросом). Як правило її проводять ранньою весною для профілактики та боротьби з грибковими захворюваннями. Однак разом з цим препарат провокує уповільнення росту та розвитку куща. Відповідно зсувається весь процес вегетації – пізніше розкриваються бруньки, формуються бутони, пізніше відбувається цвітіння. До того ж це позначається на підготовці троянди до зимової сплячки. Тому краще не ризикувати.