Дикий виноград дуже гарна, але водночас дуже агресивна рослина, яка швидко поширюється по території та поверхні огорож, альтанок, стін будинків, господарських будівель і навіть дерев. Його пишне листя до певного часу прикрашає ділянку, але з часом він починає займати все більший простір, заважати іншим рослинам, а також руйнувати корінням будівлі, що призводить до проблем. І тоді багато дачників вирішують позбутися рослини, але, як з’ясувалося, зробити це дуже непросто.

Вся проблема полягає в потужній кореневій системі дівочого винограду, яка глибоко йде в землю і здатна розгалужуватися на відстані до 15 м. Звичайно, можна просто обрізати верхні частини пагонів, але це дасть лише тимчасовий ефект. Виноград дуже швидко відновлюється і починає відростати знову. Саме цей фактор робить боротьбу агресивною рослиною справжнім випробуванням для дачників. Однак якщо запастися терпінням і наполегливістю, то проблему можна вирішити.
Видалення дикого винограду вручну
Це найбільш трудомісткий, але ефективний метод. Щоб позбавитися рослини, необхідно не тільки викопати основне коріння, яке може йти на і вглиб і вшир, але й ретельно зібрати всі фрагменти кореневищ, які можуть дати нову поросль. Цю процедуру доведеться повторювати кілька разів протягом сезону, тому, що рослина просто так не піддасться і намагатиметься пустити паростки знову і знову.

Видалення дикого винограду народними способами
Один із найвідоміших способів – використання солі. Для цього необхідно приготувати концентрований розчин – 1 кг солі на 5 л води, який поливають під корінь дикого винограду. Цей метод має один серйозний недолік – він може негативно позначитися на якості ґрунту, тому його краще застосовувати далеко від інших посадок.
Ще один варіант – поливати коріння окропом. Висока температура руйнує тканини рослини та зупиняє її подальше зростання. Повторюйте процедуру до тих пір, поки коріння не почне відмирати. Цей спосіб особливо ефективний з одночасною обрізкою стебел.