Якщо лізе де попало та вже набрид: як позбутися дикого винограду на дачі – лише народні методи

З часом сильно розрослий дикий виноград починає заважати іншим рослинам на дачі, а також руйнувати своїм корінням будівлі. Як вирішити цю проблему?

Дикий виноград дуже гарна, але водночас дуже агресивна рослина, яка швидко поширюється по території та поверхні огорож, альтанок, стін будинків, господарських будівель і навіть дерев. Його пишне листя до певного часу прикрашає ділянку, але з часом він починає займати все більший простір, заважати іншим рослинам, а також руйнувати корінням будівлі, що призводить до проблем. І тоді багато дачників вирішують позбутися рослини, але, як з’ясувалося, зробити це дуже непросто.

Садівники розповіли, як позбавитися дикого винограду на дачі
Садівники розповіли, як позбавитися дикого винограду на дачі

Вся проблема полягає в потужній кореневій системі дівочого винограду, яка глибоко йде в землю і здатна розгалужуватися на відстані до 15 м. Звичайно, можна просто обрізати верхні частини пагонів, але це дасть лише тимчасовий ефект. Виноград дуже швидко відновлюється і починає відростати знову. Саме цей фактор робить боротьбу агресивною рослиною справжнім випробуванням для дачників. Однак якщо запастися терпінням і наполегливістю, то проблему можна вирішити.

Видалення дикого винограду вручну

Це найбільш трудомісткий, але ефективний метод. Щоб позбавитися рослини, необхідно не тільки викопати основне коріння, яке може йти на і вглиб і вшир, але й ретельно зібрати всі фрагменти кореневищ, які можуть дати нову поросль. Цю процедуру доведеться повторювати кілька разів протягом сезону, тому, що рослина просто так не піддасться і намагатиметься пустити паростки знову і знову.

Садівники розповіли, як позбавитися дикого винограду на дачі
Садівники розповіли, як позбавитися дикого винограду на дачі

Видалення дикого винограду народними способами

Один із найвідоміших способів – використання солі. Для цього необхідно приготувати концентрований розчин – 1 кг солі на 5 л води, який поливають під корінь дикого винограду. Цей метод має один серйозний недолік – він може негативно позначитися на якості ґрунту, тому його краще застосовувати далеко від інших посадок.

Ще один варіант – поливати коріння окропом. Висока температура руйнує тканини рослини та зупиняє її подальше зростання. Повторюйте процедуру до тих пір, поки коріння не почне відмирати. Цей спосіб особливо ефективний з одночасною обрізкою стебел.

Схожі статті

Сушити не треба: 2 методи правильно зберігати зелень, щоб вдома завжди був її запас

Щоб мати можливість приготувати свіжу розкішну страву, під рукою завжди мають бути гілочки зелені. Як організувати правильне зберігання? Розповідаємо в нашому матеріалі.

Колишній чоловік Ані Лорак розповів про новий роман: ось чому 13-річна донька проти них

Після завершення шлюбу з Ані Лорак Мурат наробив ще немало шуму в українському шоу-бізнесі, адже неодноразово намагався влаштувати своє особисте життя.

Після часнику та цибулі саджаю тільки ці культури: 5 найкращих рослин для сівозміни

Після часнику та цибулі важливо правильно вибрати наступні культури. Аграрії рекомендують 5 найкращих варіантів. Це раціонально використовувати все ресурси вашого городу.

Дуже (не) корисні сусіди: аграрії назвали 3 правила висівання чорнобривців на грядках

Чорнобривці та овочеві грядки. Хтось вважає, що вони є ідеальними сусідами. Але досвідчені господарі можуть з цим не погодитися. Адже деякі культури не в захваті від таких "сусідів".

30 різних добрив в одній копійчаній підживці: городники пояснили, чим підготувати полуницю

Полуниця буде великою та соковитою, якщо дати їй правильну підживку. Є простий засіб, який зможе замінити одразу декілька добрив. Цим методом користуються всі досвідчені городники.

Врожаю буде стільки, що набридне збирати: 4 народних способи підживлення огірків

Огірки будуть родити цілими мішками, якщо знати декілька простих секретів. Народні підживки працюють краще за хімію. Ось 4 способи, які реально збільшують урожай.