Підживка з дріжджів та цукру — треба знати, яким овочам давати: ростуть міцні й не хворіють

Існує безліч натуральних добрив, які городники використовують для підгодівлі рослин. Одним з найпопулярніших є суміш дріжджів та цукру. Але таку підживку треба використовувати з розумом.

Саморобне добриво з дріжджів і цукру використовують майже всі городники. Але дехто дає таке підживлення ледь не кожній рослині на городі. І це неправильно, оскільки підходить воно багатьом культурам, але не всім. Чудово на дріжджі реагують томати — кущі стають міцнішими та цвітуть рясніше. Та й на врожай це гарно впливає, оскільки дріжджі стимулюють ріст помідорів. Аналогічний вплив вони мають на перці.

Якщо поливати дріжджовим розчином огірки, то вони не тільки стануть міцнішими та здоровішими, а ще й довше родитимуть. Доречним таке добриво буде також для капусти. Поливати її можна періодично протягом сезону, але найбільшого ефекту можна досягнути, якщо підживлювати капусту ще молодою, тільки висадженою на грядці. А цибулю та часник навпаки краще поливати у фазі активного росту, коли формується коренева система.

Фермери пояснили, яким овочам підходить підживка з дріжджів та цукру
Фермери пояснили, яким овочам підходить підживка з дріжджів та цукру

Та навіть таке цінне добриво не є універсальним. Наприклад, гороху, квасолі та решті бобових воно не треба. На картопляних грядках теж використовувати дріжджі не варто. Хоча вони з томатами є родичами, але аналогічного ефекту таке підживлення не дасть. А деколи результат взагалі може бути від’ємним.

До речі, навіть якщо рослина полюбляє дріжджі, то їх треба застосовувати правильно. Періодичність — раз на 2-3 тижні. Для більшості рослин, крім капусти, починати треба з моменту активного росту. Частіше не лийте, оскільки грядки через це виснажаться (особливо сильно збідніють на кальцій та калій). Також має бути правильна кількість дріжджів у розчині. Оптимально брали 10 г сухих (чи 50 г пресованих) та 2 столові ложки цукру на 10 л води.

Схожі статті

Саджаю всього 3 кущі, і врожай збираю ваннами: цей сорт томатів вражає рекордною врожайністю

Врожайність напряму залежить від сорту культури, який без проблем можна обрати, довірившись городникам з досвідом - які помідори висадити навесні?

У 2025 році його робитимуть всі: найкращий рецепт домашнього стимулятора для розсади

Досвідчені городники знають, що половина, а деколи й більша частина врожаю залежить від якості розсади. Щоб вона була міцною та здоровою, її треба правильно удобрювати. І бажано не магазинною хімією.

Гіркі огірки назавжди в минулому: ці 2 дії зроблять плоди соковитими і солодкими як ніколи

Ці прості дії допоможуть кожному українцю виростити великі та соковиті огірки без жодної гіркоти. Для цього слід дотримуватися всього лише двох важливих правил.

Відцвіли нарциси, а що далі? Щоб вони радували і наступного року, зробіть цей 1 простий прийом

Якщо залишити нарциси без догляду після цвітіння, глобально це нічого не змінить. Оскільки ці квіти досить витривалі. Але, щоб наступного року отримати більше цвітіння, слід дотриматися цих порад.

Капуста буде гігантською та хрумкою завдяки цим 2 прийомам: сусіди не повірять своїм очам

Секрет гігантської та хрумкої капусти – це не лише дотримання правил вирощування, а й терплячість, наполегливість та уважність садівника. Протягом останніх років, у багатьох капуста часто пропадає.

Шашлик на Великдень хочеться, а купувати мангал — ні: ТОП-3 рішення для вашої дачі

Ці способи дозволять вам насолодитися шашликом навіть без мангала. Великоднє застілля на природі стане ще більш незабутнім, якщо підключити трішки фантазії та використати те, що є під рукою.