Саморобне добриво з дріжджів і цукру використовують майже всі городники. Але дехто дає таке підживлення ледь не кожній рослині на городі. І це неправильно, оскільки підходить воно багатьом культурам, але не всім. Чудово на дріжджі реагують томати — кущі стають міцнішими та цвітуть рясніше. Та й на врожай це гарно впливає, оскільки дріжджі стимулюють ріст помідорів. Аналогічний вплив вони мають на перці.
Якщо поливати дріжджовим розчином огірки, то вони не тільки стануть міцнішими та здоровішими, а ще й довше родитимуть. Доречним таке добриво буде також для капусти. Поливати її можна періодично протягом сезону, але найбільшого ефекту можна досягнути, якщо підживлювати капусту ще молодою, тільки висадженою на грядці. А цибулю та часник навпаки краще поливати у фазі активного росту, коли формується коренева система.

Та навіть таке цінне добриво не є універсальним. Наприклад, гороху, квасолі та решті бобових воно не треба. На картопляних грядках теж використовувати дріжджі не варто. Хоча вони з томатами є родичами, але аналогічного ефекту таке підживлення не дасть. А деколи результат взагалі може бути від’ємним.
До речі, навіть якщо рослина полюбляє дріжджі, то їх треба застосовувати правильно. Періодичність — раз на 2-3 тижні. Для більшості рослин, крім капусти, починати треба з моменту активного росту. Частіше не лийте, оскільки грядки через це виснажаться (особливо сильно збідніють на кальцій та калій). Також має бути правильна кількість дріжджів у розчині. Оптимально брали 10 г сухих (чи 50 г пресованих) та 2 столові ложки цукру на 10 л води.