Сьогодні заміокулькас можна зустріти майже в кожному домі. Але у когось він вражає пишністю, а в інших стоїть в горщику доволі кволим. Чому все так суттєво відрізняється? Виявляється, що на це впливають умови, в яких росте рослина, та зовсім трішки уваги. А головне, що нічого складного робити не потрібно.
Перша важлива умова — гарне освітлення. Його має бути достатньо, бо світло стимулює ріст. Тож якщо рослина стоїть у темному кутку, то вона хоч і не загине, але рости не захоче. Тож краще пересунути заміокулькас до вікна. Але йому прямі сонячні промені не треба, тому ідеально, якщо вікно зі східного чи південно-східного боку.

Другий фактор — полив. І з ним потрібно не перестаратися. Земля повинна повністю висихати між поливами. У перезволоженому ґрунті бульби заміокулькаса почнуть підгнивати, тож ніякого росту не буде. А от коли рослина “перепочине” у сухій землі, то після помірного поливу почне нарощувати нове листя.
Третім фактором є підживлення. Але воно також не має бути надмірним. Один раз на місяць у період активного росту (весна-літо) йому вистачить. Ідеально підходять добрива для сукулентів або універсальні суміші, які треба готувати у меншій концентрації, ніж вказано на пакуванні. Надлишок добрив — ще гірше, ніж їх нестача.

Також багато власників заміокулькаса забувають про правильний вибір горщика. Дехто вважає, що краще взяти досить великий, аби рослина почувалася комфортно. Але ні, через це вгору він не ростиме, а витрачатиме сили, нарощуючи кореневу систему. Тобто горщик має бути під розмір коріння, максимум на 1 см більший.