Багато дачників впевнені, що весна – ідеальний час для посадки квітів, але існує ціла група рослин для яких весняна посадка обернеться великими проблемами. До цієї групи можна віднести півонії.
Багато садівників навіть не припускають, що найкращий час для посадки рослини – це кінець сезону (серпень-вересень). До того ж з пантелику збивають продавці, які пропонують разом з іншими квітами безліч красивих і незвичайних сортів півонії. Хтось із дачників може не втриматись і ризикнути придбати ексклюзив у надії, що пронесе і рослина все-таки виживе. Однак шанси невеликі.

Але, якщо ви все-таки потрапили на вудку недобросовісних продавців і купили саджанець півонії, то можна спробувати його зберегти. Щоправда, доведеться трохи повозитися.
Один зі способів – це дуже рання посадка, як тільки у саду зійде сніг. На вибраному місці довбають лунку, на дно насипають пісок, а зверху розміщують корінь півонії так, щоб коренева шийка була засипана на 10 см. Потім її засипають ґрунтом. Звичайно прокинеться це саджанець пізно, але в цьому випадку у нього більше шансів вижити, ніж у того, який буде зберігатися вдома в холодильнику з моменту покупки до того, як просохне ґрунт.
Ще один надійний спосіб для тих, хто не втримався і купив саджанець півонії у неурочний час, – посадка в контейнер або звичайний горщик. Рослини при весняній посадці укорінюються повільно, тому величезних ємностей не вимагають.

Є ще один перевірений варіант – заглиблена посадка:
- Заздалегідь викопайте яму розміром 60 60 див.
- На дно укладіть 10-15 см дренажу (можна використовувати керамзит, биту цеглу, піщано-гравійну суміш). Потім засипте в яму половину викопаного родючого ґрунту, 1-2 відра компосту або перегною, 200 г суперфосфату і 300-400 г золи, перемішайте.
- У центрі ями збудуйте горбок з родючої землі і розмістіть саджанець, розподіливши коріння.
- Засипте рештою ґрунту, щоб до поверхні залишалося не менше 7 см. Ущільніть землю руками, а потім полийте водою (не холодною).