Що любить буряк? 5 правил вирощування солодкого коренеплоду – не встигатимете збирати

Буряк ніколи не стане непопулярним в Україні, адже використовується в багатьох традиційних стравах. Але щоб було смачно, він має бути соковитим та солодким.

Досягти цього буває не так вже й просто, а в магазинах такий буряк і не знайдеш.

Розповідаємо в нашому матеріалі, як виростити неймовірно смачний овоч, який буде солодким, ароматним та соковитим, ідеально підійде для приготування в борщ, або для вінегрету. Такий буряк можна використовувати не тільки в кулінарії, але навіть робити з нього сік: смакуватиме просто неперевершено.

Як вирощувати солодкий буряк будь-яких сортів

Городники розповіли, як правильно замочувати насіння буряка для швидких сходів
Як вирощувати солодкий буряк будь-яких сортів

Перш за все, необхідно звернути свою увагу на ґрунт, в якому ви будете вирощувати дану культуру. Будь-який не підійде. Справа в тому, що буряк обожнює суглинні або супіщані грунти. Кислотність при цьому має бути нейтральною, але цю проблему можна вирішити за допомогою хімічних засобів або навіть тим, що є під рукою.

Наприклад, якщо лакмусовий папірець показує, що ґрунт кислий, то необхідно внести деревинну золу.

Експерти розповіли, як виростити солодкий буряк: дієвий спосіб
Експерти розповіли, як виростити солодкий буряк

Окрім того, буряк дуже любить сонце, тому має отримувати проміння аж 12 годин на день, тобто це має бути абсолютно відкрита грядка без затінку.

Після того, як ви по сієте буряк його необхідно прорідити. І без цього ніяк, інакше матимете дрібний врожай, від якого не буде ніякого сенсу.

Городники пояснили, коли та як слід садити столовий буряк у 2025 році
Як виростити солодкий та соковитий буряк

Відстань між вашими овочами має в результаті становити – 5–8 см. Мало того, паростки, які вирвете можна розсадити. А якщо вам вдалося отримати навіть молодий врожай, то бурячки можна використати на салат.

Рясно поливати необхідно лише під час формування коренеплодів, а пізніше багато води може зашкодити розвитку рослин.

І наостанок: буряк — дуже чутливий до внесення добрив, тому не варто його залишати без підживлення, але пам’ятайте про те, що перегинати палицю не варто, інакше залишитесь без овочів.

Схожі статті

Найкращий старт для городника-новачка: до 25 червня часнику 1 ложку на відро води і поливаємо

Зазвичай часник достигає настільки рано, що його ніхто не підживляє. Та якщо до 25 червня полити цю городину корисною сумішшю, то голівки різко збільшаться у розмірах і будуть як кулачок.

На Чернігівщині вишні ростуть самі і все завдяки цьому трюку: 1 раз зробили, а який врожай!

Якщо правильно взятися за вирощування вишні, то лише одна процедура може стати розкішною основою для її подальшого розвитку, і додатковий догляд не потрібний.

Як правильно прорідити яблука, щоб у 2025-му зібрати плоди по 350 г? Проста схема для всіх

Щоб яблуня вродила на славу, і могла дати розкішні плоди, необхідно видалити усі зайві фрукти на гілках. Як зрозуміти, що зайве, а що треба залишити?

Листя скручується не через грибок: ось що не так с томатами – в Одесі вже знають причину

Господарі активно обговорюють ситуацію, яка не бажаним чином складаються навколо помідорів. А саме, листя продовжує скручуватися, а кущі почуваюся недобре.

Витягуємо жало бджоли після укусу: чого точно не варто робити, щоб не “відкинути копита”

Від укусу бджоли не залишиться й сліду, якщо з самого початку правильно витягнути жало, помазати шкіру та попити 1 важливу річ. Як з цим справитися, розповіла українка, яка займається бджільництвом.

Щоб кожна квітка томатів перетворилася на зав’язь, зробіть цю 1 дію: реальний засіб для цього

Обробка помідорів цим натуральним засобом покращить запилення, а пилок стане більш життєздатним. А тому, слід очікувати, що зав'язі будуть практично з кожної квітки!