Для чого збирати листя полуниці: чай, що зігріватиме душу та серце весь 2025-й рік

Справжній натуральний полуничний чай можна приготувати вдома самостійно! Почати це робити слід з червня 2025 року, коли на грядках з'являться перші червоні соковиті ягоди.

Приготувати полуничний чай може абсолютно кожен дачник в Україні, в якого на ділянці ростуть ці ягоди. А емоцій, після пиття такого чаю восени та взимку, буде безліч! Мало того, що це чудовий полуничний аромат та смак, так ще й дуже корисний напій. Адже в ньому містяться антиоксиданти, завдяки яким шкіра може залишатися довше молодою. Також вони чудово зміцнюють імунітет людини. Листя полуниці взагалі має протизапальні властивості, покращує травлення та сприяє нормалізації тиску в організмі.

Кулінари показали, як з листя полуниці приготувати справжній заварний чай
Кулінари показали, як з листя полуниці приготувати справжній заварний чай

Для того, щоб зробити такий чай, потрібно зібрати свіжі ягоди полуниці з грядки. Вимити їх та порізати на слайси (тонкі зрізи, шари, шматки). Потім ці шматочки полуниці слід висушити. Це можна зробити, як за допомогою спеціальної побутової техніки, так і на сонці, як зі звичайними сухофруктами. Також з грядок потрібно нарвати чисті та сухі листки полуниці. Бажано, щоб вони не були оброблені ніякими хімічними добривами. Листочки з кущів полуниці потрібно на 24 години помістити в морозилку. Потім дістати, злегка розморозити, й по скручувати їх в долонях, щоб вони стали схожими на ковбасні вироби. Ніби, безліч маленьких “ковбас”.

Наступний крок — все скручене листя полуниці щільно вкласти у велику миску, накрити плівкою, притиснути чимось важким, й залишити в такому стані на дві доби. Потім ці листочки потрібно дістати, порізати в довільній формі й також відправити сушитися. В результаті, висушену полуницю та листочки цієї ягоди потрібно буде скласти в скляні банки. Там вони зберігатимуться краще всього! Заварювати, як одне, так і інше, можна у заварнику, а можна у звичайній чашці, без різниці!

Схожі статті

Не бордоська рідина: чим у 2025 агрономи рятують огірки від агресивної борошнистої роси

Борошниста роса – розповсюджена хвороба, яка вражає огірки. Щоб впоратись із нею, городники використовують різноманітні засоби. Про один із них розповідає "Сенсація".

Ось що потрібно, щоби зібрати суперурожай перцю: болгари придумали, а в Полтаві одразу зробили

Мега врожай солодких перців тепер вирощують не лише у сонячній Болгарії, а й у Полтавській області. Якими порадами колег скористалися українські городники?

Ще не пізно: що посіяти та посадити на грядках у червні, щоб зібрати величезний урожай до осені

Є багато культур, які при посадці у червні встигнуть не тільки вирости, а й дати непоганий урожай. Що ще можна посіяти та посадити на грядках?

“Підживка” з кавової гущі: для одних рослин це найкраще добриво, а для інших – “отрута”

Кавова гуща – натуральне добриво, яке городники використовують для підгодівлі рослин доволі часто. Водночас така підживка буде корисною не для всякої культури. "Сенсація" розповість, як її приміняти.

Ось чому на Херсонщині дині такі солодкі: ці 2 сорти й добриво – ідеальне поєднання для літа

Смачні, великі та солодкі дині легко виростити на городі, якщо знати, які сорти обрати і як правильно їх підживити. Дізнайтеся всі секрети вирощування динь.

Маленька, але дуже врожайна: ось які сорти солодкої низькорослої малини садять зараз під Одесою

Не обов'язково розводити величезні зарості малини, щоб отримати щедрий урожай смачних солодких ягід. Є сорти, які відрізняються своєю компактністю і при цьому дуже плідні!