Мінімум догляду, але максимум врожаю: як змусити полуницю плодоносити рясно вже в 2025-му

Полуниця з часом стає все менше плодоносити, ягоди стають дрібними та мають не такий виразний смак - чому так стається і як повернути високу врожайність рослині?

При вирощуванні різних рослин, садівники й городники витрачають чимало часу на догляд, щоб в майбутньому отримати щедрий врожай, зокрема це стосується і полуниці. Існує один простий і дуже ефективний спосіб, який здатний значно підвищити врожайність цієї рослини за мінімального догляду, йдеться про пересадку полуниці восени.

Зробивши дану процедуру, ви гарантовано отримаєте ще рясніші врожаї, а ягоди будуть розміром з кулак, також не потрібно буде використовувати дорогі добрива.

Садівники розповіли, що зробити з полуницею, щоб вона вродила щедрий врожай
Садівники розповіли, що зробити з полуницею, щоб вона вродила щедрий врожай

Якщо порівнювати весняну та літню пересадку, то осіння має низку переваг. У прохолодну пору року рослина не витрачає енергію на формування плодів або нарощування зеленої маси, вся її увага зосереджена на розвитку кореневої системи. В результаті кущі краще вкорінюються та стають більш стійкими до морозів.

Ще один момент, полуниця зазнає менше стресу під час пересадки, тому полуниця без проблем адаптується до нового місця. Оновлення місця значно знижує ризик зараження шкідниками і хворобами, які могли накопичитися на попередньому місці вирощування. Не секрет, що новий ґрунт більш багатий на поживні речовини, тому зміна місця для полуниці принесе позитивний результат.

Садівники розповіли, що зробити з полуницею, щоб вона вродила щедрий врожай
Садівники розповіли, що зробити з полуницею, щоб вона вродила щедрий врожай

Варто зазначити, що надмірний полив або активне підживлення в період пересадки можуть лише нашкодити культурі, тому потрібно бути обережними.

Пересадку слід проводити з середини серпня і до середини вересня. Нове місце повинне мати гарний дренаж і бути багатим на органічні речовини (компост, перегній). Перед посадкою варто обрізати зайве листя та залишити 3 здорових. Після пересадки рослини потрібно полити та замульчувати.

Схожі статті

Турецький лайфхак на 10 з 10: як охолодити квартиру без кондиціонера – порятунок в спеку

Кондиціонери є далеко не у всіх квартирах. А від спеки посеред літа страждають практично всі люди. Знизити температуру повітря у кімнаті хоча б на 1-2 градуси можна спробувати самотужки.

Навіщо така петрушка? Зелень є, але не пахне: всьому причиною завжди ці 2 помилки

Іноді так стається, що ми вирощуємо петрушку, щоб отримати прекрасний аромат у наших страв, а натомість отримуємо абсолютно відсутність запаху у зелені.

Хочете мати найкращий врожай “на селі”? Посадіть між кущами огірків одну з цих 5 рослин

Якщо ви хочете виростити у себе на ділянці щедрі врожаї огірочків – подбайте про правильних "сусідів" поряд. Які рослини можна і треба саджати поряд із зеленцями? Читайте про це в нашій публікації.

Якщо груша, то калію, якщо морквина – то азоту: городники знають, чому огірки змінюють форму

Огірки на городі можуть набувати абсолютно несподіваних форм. То загнуться гачком, то скрутяться у підкову, то нагадують морквину. За цими ознаками можна визначити, яких елементів бракує городині.

Як виростити моркву розміром з кабачок? На Одещині її поливають цим, а врожай збирають мішками

Щоб морква здивувала солідними розмірами, достатньо внести у землю невелику кількість простого добрива, яке є майже в кожного вдома. Що саме необхідно зробити?

Наша ожина дає врожаї хвилями, бо бабуся купила правильні саджанці: 3 правила, і ягід – море

Чи знаєте ви, що від правильного вибору саджанців залежить врожайність ожини? Щоб кущі засипали господарів в сезон соковитими і смачними ягодами – обирайте саджанці за трьома ознаками.