Лілії пишніші за хмарки: чим підживити кущі в саду, що квіти були в 2 рази більші, ніж долоні

Лілії недарма на рівні з трояндами називаються королевами саду, адже важко уявити життя будь-якого квітникаря без цих красунь. Але як виростити їх велетенськими.

Попри сортові особливості, навіть коли ми купляємо лілії-гіганти, часто стається так, що квіти не виростають до заявлених розмірів. І одразу зрозуміло, що справа зовсім не в рослинні, а в догляді чи у складі ґрунту.

Чим підживити лілії навесні

Квітникар розповів, чим підживити лілії навесні

Навесні для росту лілії найкраще підходить аміачна селітра. В ній підвищена кількість азоту, і саме це необхідно рослинні для того, аби вона могла дати одразу декілька квітконосів. Чим більше листя, тим більше шансів, що цибулина буде отримувати достатню кількість живлення, і відповідно зможе сформувати красиві квітки. Окрім того, через якісні стовбури лілія буде отримувати необхідну кількість вологи для нарощування квіток.

Коли з’являться бутони, необхідно подбати про інші корисні елементи, що незабаром надійдуть до кореневої системи квітки, і мають позитивно повпливати на якість її цвітіння.

Мова йде про калійні та магнієві добрива. Як правило, вони продаються в комплексі, адже їх часто використовують для підживлення плодових дерев.

Вносити добрива можна лише до етапу, коли квіти почнуть розпускатися, після цього не варто проводити підживлення, так як це може прискорити процес від світання та нарощування насіння, яке нам абсолютно не потрібне.

Нагадуємо, що лілії не полюбляють органічні добрива, так як часто господарі легко припускаються помилок при роботі з ними, а квіти в результаті отримують опіки. Цибулина не витримує сильної взаємодії з великою кількістю азоту в складі органічних добрив, отримує опіки та гине.

Хоча господині радять постійно розсаджувати лілії, мовляв, щоб вони не конкурували між собою, все ж таки це рослина, яка краще розвивається гуртом. Пересадку варто проводити лише через 5-6 років життя на 1 місці, коли лілія сама продемонструє, що їй затісно.

Схожі статті

Кліпнути не встигли, кабаки згнили: 3 помилки, через які вам великих гарбузів не бачити

Іноді трапляється, що гарбузи виростають гарними й великими, та коли розріжеш, виявляється, що всередині гниль. Розберімося, чому подібне можливе та як вийти з цієї непростої ситуації.

Домашній квасок для грядки – хіт на Херсонщині: що це таке і “з чим його їдять”

Як правило ми робимо вибір або на користь органіки, або на користь мінеральних добрив. Але є ще один варіант — найкращий, найдієвіший, найефективніший.

На Харківщині обожнюють ці яблука за особливу кислинку: 3 сорти і на форшмак, і на пироги

Не всі яблука підходять для приготування певних страв, адже в них має бути хороший баланс кислоти та цукру. Розповідаємо, які сорти найкраще підходять.

Гілки вишні будуть хилитися від урожаю після цієї підживки: бабуся робить так вже 30 років

Вишня начебто не дуже вибагливе до умов дерево. Натомість якщо хочете отримати якомога більший урожай, все ж доведеться підживити вишнячок дуже простими засобами.

Всі її люблять, а вона руйнує плани та грядки: цій пряній траві не місце на городі

У цієї рослини дуже багато переваг, і саме тому городники часто її висаджують на городі, але робити цього все ж таки не варто. Розповідаємо в матеріалі чому.

Сині, жовті й рожеві: 5 сортів помідорів, які обожнюють на Київщині – і красиві, і смачні

Звичні червоні помідори нині не актуальні. Їм на зміну прийшли дивовижні сорти чудернацьких кольорів. Мова не лише про рожеві сорти, але й про жовті та навіть сині.