Бананова шкірка на грядці – урожай 2025 на славу: компот не звариш, зате овочі задоволені

Городники починають активніше працювати із банановою шкіркою та готувати з неї добриво. Розповідаємо, як зробити таке підживлення у себе вдома.

Бананова шкірка не знаходить взагалі ніякого застосування у домашньому господарстві. На відміну від багатьох інших фруктів, які можуть похизуватися подібними властивостями, бананова шкірка не годиться ні для приготування страв, ні навіть для компотів.

Але вона містить у своєму складі велику кількість поживних речовин. Будь-яка людина, яка професійно пов’язана з хімією, або біологією, і так бачить це, зважаючи на склад цієї частини фрукту.

А тому можна сміливо використовувати шкірку для приготування добрив, адже токсичних елементів в ній немає, а нам потрібно всього лиш отримати усі необхідні елементи із даного продукту, що легше за все зробити за допомогою настоювання.

Експерт розповів, як приготувати добриво з бананової шкірки

Садівники пояснили, які плюси удобрювання городу шкірками з бананів
Як приготувати добриво з бананової шкірки

Перш за все, бананова шкірка може похизуватися великим вмістом калію, а це необхідний елемент для усіх фруктових дерев, овочів і навіть квітів, так як він зміцнює кореневу систему, якість цвітіння і навіть може впливати на смак плодів.

Не менш важливий фосфор, який також міститься в ній у великій кількості. Це надасть рослинам і стійкості до хвороб, і швидкості у формуванні пагонів. Кальцій та магній посилюють ріст клітин, а також зміцнюють їх. Можна сказати, що вони — запорука стійкого імунітету дерева чи куща.
Також у шкірці міститься залізо, цинк, марганець, яких часто не вистачає в виснаженому ґрунті.

Це м’яке добриво, з яким важко перегнути палицю. У вас не буде загрози опіків коріння та листя, а проводити підживлення краще навесні, перед тим, як рослини будуть формувати квітки, пагони та безпосередньо плоди.

Достатньо просто подрібнити бананову шкурку, залити окропом, потримати цей розчин приблизно 5 днів, після чого процідити. Далі його можна використовувати за призначенням: поливати рослини під корінь, а також оприскувати з пульверизатора.

Схожі статті

Саджу огірки у відкритий ґрунт лише з 8 по 12 червня – і завжди маю море плодів навіть у посуху

Висаджування огірків у незахищений ґрунт в червні краще за все здійснювати в найбільш сприятливі періоди. Які дні ідеально підходять для такої роботи – розповість "Сенсація".

Що посадити в саду, аби захистити його від грибка? Господині Одещини обирають ці 2 рослини

Ми постійно намагаємося надати раду саду і городу, які ніколи не захищені від грибка. Але чи дійсно варто звертатися до хімії, коли є інший спосіб — живий та завжди ефективний.

3 куща, які варто садити з розумом: ці красені справжні загарбники – їм тільки волю дай

Як іронічно, що деякі рослини роками можуть не розростатися, а інші навпаки стають настільки потужними, що не можеш дати їм ради. Розповідаємо про 3 таких кущі.

5 шкідників, які не дадуть цвісти та пахнути вашій троянді: такі красиві, і такі “вредні”

Троянди просто не терплять поруч жодних шкідників, адже будь-яка взаємодія з ними в першу чергу відображається на якості квіток та цвітіння.

Перці-рекордсмени вродять раніше, ніж у сусідів: львівʼянка розповіла, як втирає всім носа

Ці два ранніх сорти перцю здивують будь-кого, як своїм розміром, так і смаком та кольором. Вони дійсно виглядають просто фантастично! Вирощувати їх, значить отримати врожай, яким можна пишатися!

Нагідки – це не банальщина, якщо садити ці 2 сорти: господині Миколаївщини їх обожнюють

Багато хто не висіває насіння нагідків на клумбу, вважаючи ці квіти занадто простенькими. Тим часом деякі сорти календул достатньо великі, махрові, ще й мають золотисте забарвлення.