Як допомогти кущам малини прокинутися після заморозків: кілька важливих кроків до врожаю 2025

Весна – період, коли кущі малини прокидаються після зимівлі. Правильний догляд за рослиною стане запорукою її здоров'я та гарного врожаю. Як допомогти малині "прокинутись" – розповідає "Сенсація".

Весна – час, коли малина прокидається від тривалої зимової сплячки. Рязом із нею в ґрунті та в середині гілочок активізуються різноманітні шкідники. Правильний догляд за кущами в цей період – запорука збереження врожаю.

Щоб малина порадувала господарів соковитими, крупними та солодкими ягодами в сезоні 2025 – забезпечте їй правильний догляд в травні і виконайте кілька кроків на шляху до багатого врожаю.

Крок № 1: Огляд кущів малини

Першочергове завдання навесні для садівників – це захистити кущі малини від шкідників та хвороб. Нажаль, ця ягідна культура дуже вразлива перед різноманітними комахами – наприклад, стеблевою мухою, малинною галлицею, павутинним кліщем та малинним жуком. Щоб попередити їхнє нашестя і зберегти врожай малини – господарям потрібно завчасно прийняти комплекс профілактичних мір. Одна з них – це ретельний огляд кущів після зими.

Якщо ви помітили, що стебла малини потовщені – імовірно, всередині них оселилися личинки малинної галлиці. Побачивши ось такі стебла – відразу зріжте їх під корінь та спаліть за межами городу. Ці дії знищать шкідників та попередять їх розповсюдження по всьому малиннику.

Відразу після обрізки кущі малини обробляють спеціальними біопрепаратами. Вони зміцнять імунітет ягідної культури та попередять розвиток різних інфекцій.

Крок № 2: Перекопка ґрунту

Садівники розповіли, як підтримати малину після заморозків
Садівники розповіли, як підтримати малину після заморозків

Перекопка ґрунту – ще один важливий етап у весняному догляді за малиновими кущами. В товщі землі можуть ховатися шкідливі комахи, які після зимівлі будуть атакувати молоді малинові пагони.

Перекопка на штик лопати пошкодить їхні схованки, а обробка ділянки після перекопування розчином фунгіциду стане для шкідників останнім ударом, який вони не переживуть.

Крок № 3: Друга обробка інсектицидами

Вдруге малинові кущі обробляють інсектицидами у той момент, коли на них почнуть формуватися бутони. Цей етап – дуже важливий у боротьбі із малинним жуком та іншими шкідниками, що можуть пошкодити ніжні квіточки і зав’язь.

Досвідчені городники радять стряхувати малинного жука з кущів вручну та знищувати механічним способом.

Крок № 4: Захист від хвороб та грибкових інфекцій

Окрім шкідників малина може захворіти на грибкові інфекції. Кущі можуть бути вражені антракнозом, малинною іржею, борошнистою росою та сірою гниллю. Попередити розвиток цих хвороб допоможе бордоська рідина. Навесні до появи перших бруньок на малині кущі обприскують 1% розчином бордоської рідини.

Також бажано полити землю навколо пагонів спеціальним розчином. Він просочиться на глибину 10-15 см та знищить усіх збудників хвороб та шкідників, які зимували в ґрунті.

Крок № 5: Обираємо народні засоби

В якості альтернативи хімічним препаратам проти шкідників на малині можна застосувати й народні засоби. Наприклад – обробити кущі деревною золою або настоєм з лушпиння ріпчастої цибулі, гіркого перцю та часнику.

Садівники розповіли, як підтримати малину після заморозків
Садівники розповіли, як підтримати малину після заморозків

Натуральні компоненти зміцнять імунітет ягідної культури та попередять розвиток хвороб.

Крок № 6: Мульчування ґрунту

Мульчування землі навколо кущів малини – важливий етап, який уповільнить ріст бур’янів, збереже в товщі ґрунту оптимальний рівень вологи та стане для кущів додатковим джерелом поживних речовин. В якості мульчуючого матеріалу можна використовувати перегній, торф або солому.

Скористайтесь наведеними вище порадами та підтримайте кущі малини після зимівлі. І тоді в сезон вона віддячить вам щедрими врожаями.

Схожі статті

Підживлення картоплі до 30 червня – вирішальне для врожаю: тільки ці добрива варті уваги

До кінця червня городники повинні встигнути підживити картоплю, щоб в подальшому отримати щедрі врожаї з грядок. Які добрива ідеально для цього підійдуть – розповість "Сенсація".

На Рівненщині між рядками огірків висівають сидерати – і збирають на 30% більше врожаю

Якісні добрива і правильний полив – зазвичай так городники намагаються збільшити врожайність томатів. Але для цього, як виявилося, можна використовувати ще й сидерати. Розповідаємо про цікавий метод.

75 г + 10 л води – перці ростуть великими, соковитими та довше зберігаються

Хочете гарний врожай перцю, але щороку він виходить посереднім? Можливо, просто не вистачає підживлення. Але не будь-якого, а 1-го конкретного добрива. Розповідаємо секрет досвідчених городників.

Німецький секрет врожайності: 4 добрива для помідорів, які підгледіли переселенці

Німці до всього підходять дуже відповідально. Навіть до городництва. Тому вони вміють вирощувати класні томати. І головною причиною їхнього успіху є добрива. Точніше, одразу 4 правильні підживки.

Слимаків з городу вивести легко: 5 домашніх рецептів, які є дуже дієвими – схвалено агрономами

На вашому городі повно слимаків? Це дуже неприємна ситуація, яка може вартувати вам врожаю. Та якщо вчасно скористаєтеся цими простими методами, тоді "непроханих гостей" на ваших грядках не буде.

Свіжі овочі будуть до глибокої осені: що посіяти до липня – встигніть зібрати ще 2 хвилі урожаю

Лише кілька днів відділяє нас від другого літнього місяця. І оскільки до липня ще є час – городники можуть подбати про посів деяких овочевих культур. Тоді у вас буде шанс зібрати ще 2 хвилі врожаю.