Туя – приваблива та не примхлива в догляді культура. Вічнозелене дерево часто прикрашає собою присадибні ділянки та сади. Однак іноді гілочки хвої можуть засихати та набувати жовтого кольору. Що із цим робити та як повернути рослині насичений зелений колір? “Сенсація” розповість про це у подробицях.
Туя може засихати із різних причин. Наприклад, через неправильну посадку. Це дерево полюбляє добре дреновану, родючу та кислу землю. Якщо ж ґрунт буде занадто сухим або глиняним – рослина буде страждати від нестачі вологи та кисню.
Туям необхідний помірний полив. Нестача вологи призводить до висихання хвойних гілок, а перелив – навпаки стає причиною розвитку грибкових хвороб та загнивання коренів.

Обпекти хвою на туях можуть прямі сонячні промені. Це дерево полюбляє рости в напівтіні і аж ніяк не віддячить господарям, якщо висадити його під палючим сонцем. Як би там не було – але через неправильний догляд та атаки шкідників чи хвороб гілочки туї можуть пожовтіти і набути некрасивого коричневого кольору. І в такому випадку постає питання про омолодження дерева.
В досвідчених дачників існує один секрет, який допоможе швиденько повернути туям на ділянці насичений зелений колір. Звісно, для цього потрібен комплекс мір, що поєднує в собі і поливи, в вибір оптимальної ділянки для рослини, і боротьбу зі шкідниками.
Слід звернути увагу на ще один метод, за допомогою якого можна швидко прибрати з туї засохлі гілки. Достатньо підійти до деревця, взятись рукою за середину стовбура та разів 10-15 добряче потрясти рослину. Усі старі та нежиттєздатні гілки після такої процедури осиплються на землю.

Також садівники радять пошуршати руками по дереву від 5 до 15 разів, щоб прибрати висохші гілочки. Перед виконанням процедури вдягніть на руки захисні рукавички – щоб не пошкодити шкіру гострими гілками.
Скористайтесь наведеними порадами навесні, і ваші туї знов зазеленіють, прикрашаючи собою подвір’я.