1 ложка на 10 літрів води – і помідори плодоносять до жовтня: секретний рецепт з Чернігівщини

Під час вирощування томатів, важливо заздалегідь подумати про те, чим ви будете підгодовувати рослину, адже без цього вам не вдасться отримати щедрий і смачний врожай - рецепт найкращої підгодівлі.

Помідори не вважаються надто складною рослиною в процесі вирощування, особливо якщо робити все вчасно, тоді взагалі можна бути спокійними за майбутній врожай. Щоб отримати великі, соковиті та солодкі плоди, достатньо вчасно і правильно підживлювати томати. У відкритому ґрунті підгодівлю проводять 4 рази за вегетаційний сезон. Кожен етап передбачає різні добрива для гарного розвитку культури.

Іноді так стається, що придбана або вирощена власними руками розсада стає слабкою, її стебла витягуються, ріст сповільнюється, листя стає в’ялим. Але не слід засмучуватись, адже такі рослини мають шанс на відновлення, якщо одразу вдатись до конкретних дій. Городники радять застосувати комплексні мінеральні добрива, а саме азофоску – 1 ст. л. на 10 л води, і мікроелементи.

Городники розсекретили рецепт найефективнішої підгодівлі для томатів
Городники розсекретили рецепт найефективнішої підгодівлі для томатів

Крім такого підживлення, також рекомендується використовувати стимулятори росту – “Епін” або “Екосил”. Вони покращують ріст розсади, такі засоби слід застосувати за два дні до висадки у ґрунт.

Після висаджування розсади, цей період зазвичай припадає на червень, вже через тиждень потрібно буде провести перше підживлення. Для цього вам знадобиться 0,5 л рідкого коров’яку, 1 столова ложка нітрофоски та 10 л води. На кожен кущ достатньо влити 0,5 л добрива.

Городники розсекретили рецепт найефективнішої підгодівлі для томатів
Городники розсекретили рецепт найефективнішої підгодівлі для томатів

Підгодовувати томати краще в суху погоду і в ранкові години або ввечері після заходу сонця, щоб уникнути опіків на листках. Дачники наполегливо рекомендують чергувати кореневе та позакореневе підживлення, адже це сприятиме кращому росту помідорів. Важливо під час внесення добрив, поливати томати, так підживлення буде більш ефективним. Це основні моменти, які треба знати про підгодівлю після висадки розсади в ґрунт.

Схожі статті

Яєчна шкаралупа — мій рятівник: бабуся з Київщини навчила, як підживлювати нею синенькі

Інколи, продукти, що знаходяться у нас на кухні — це найкращий варіант для підживлення рослин, і отримання майбутнього врожаю. Розповідаємо про яєчну шкаралупу.

Ви його висадили, а він вперто не росте: 3 кроки, щоб перець прийшов до тями тут і зараз

Кущі перцю можуть показувати свій характер, особливо після висадки у відкритий ґрунт. Якщо за цей час рослини так і не почали розвиватися, необхідно терміново братися за справу.

Забудьте про внесення добрив “на око”: як розраховувати дозу підживлення без помилок – 3 кроки

Ці поради підкажуть, як правильно удобрювати свій город. Щоб було: не багато, і не мало. З цим точно й завжди вдасться правильно все визначити та розрахувати.

Цю жовту черешню обожнюють на Херсонщині: 2 сорти, які завжди розходяться на “ура”

Багато хто обожнює жовту черешню, і цей вибір споживачі роблять не просто так. Вона відрізняється розкішними смаковими властивостями, і апетитним виглядом.

Коли прибирати картопляне бадилля? Щоб зібрати великий урожай 2025, стартуємо в цей день

Вже зовсім скоро можна починати збирати врожай картоплі. Хтось буде чекати до осені, хтось візьметься за справу прямо зараз. Розповідаємо, що робити з бадиллям.

Для солодких та великих коренеплодів: 4 найкращі літні підживки для червоного буряка

Виростити буряк нескладно. А от виростити смачний, ніжний та соковитий буряк — це вже складніша задача. І для цього потрібно правильно доглядати з грядками. У першу чергу це стосується підживлення.