В’ялені томати – це популярні ласощі родом з Італії, які дуже полюбилися багатьма українцями. Раніше, щоб вийшли ідеально соковиті, пікантні та ароматні скибочки помідорів, італійки кілька днів сушили плоди на керамічних дахах під жарким сонцем, внаслідок чого томати втрачали більшу частину вологи, але при цьому зберігали всі свої корисні речовини.
Сьогодні можна легко приготувати в`ялені помідори на власній кухні. Для цього вам знадобляться гарна оливкова олія, улюблені спеції. А прискорити процес допоможе духовка або спеціальна сушарка для овочів та фруктів. Також дуже важливо підібрати потрібний сорт томатів, які відрізняються товстою м’ясистою шкіркою. Що цікаво, смак свіжих помідорів тут ролі не грає – навіть найневиразніші за смаком “пресні” плоди можуть виявитися дуже смачними після додавання спецій.

Томат Принц Боргезе
Це суперранній сорт італійської селекції. В Україні його можна вирощувати у теплицях та у відкритому ґрунті. Кущ виходить потужним до 1,8 см заввишки. Вимагає обов’язкового пасинкування та підв’язки до шпалери. Сорт абсолютно невибагливий у вирощуванні, а також стійкий до основних захворювань томатів. Вирізняється високою врожайністю навіть при перепадах температури.
Плоди округло-овальної форми малого розміру. У стані повного дозрівання мають яскравий червоно-оранжевий колір. Містять багато сухої речовини і дуже мало насіння. Шкірка щільна. М’якуш червоного кольору, ароматний, гарного збалансованого солодкого смаку.

Томат Сан Марцано
Середньостиглий сорт італійської селекції. У середній частини України рекомендовано вирощувати у теплицях, а більш південних регіонах може дати добрий урожай навіть у відкритому ґрунті. Високорослий. Потребує підв’язки та пасинкування. Сорт теплолюбний, стійкий до захворювань. Плоди злегка витягнутої форми. Середній розмір від 90 до 120 г. У стані повного дозрівання м’якуш має темно-червоний колір. Шкірка гладка, щільна, стійка до розтріскування. Має кисло-солодкий смак, який буде ідеальним для приготування в’ялених томатів і всеможливих закруток, які традиційно готують в Україні на зиму.