Огірки-гібриди проти народних сортів: битва за врожайність – що оберуть досвідчені городники?

Одні сорти огірків підійдуть для тих, хто прагне збирати якомога більший урожай і хоче менше возитися з різними хворобами. А другі тим, кому потрібно збирати насіння й відчувати натуральний смак.

На сьогоднішній день на ринку представлено таку кількість сортів, що в них уже плутаються навіть найдосвідченіші городники. Найскладніше, це зробити вибір між гібридними та народними сортами. Особливо, якщо це стосується огірків. Утім, різниця, переваги та недоліки між цими сортами все таки є.

Насамперед, правильний вибір і купівля сортів залежить від того, які цілі має садівник та які основні задачі ставить перед собою. Гібридні сорти огірків здатні приносити набагато більший урожай (родити більше плодів), а ще вони набагато стійкіші до хвороб і несприятливих умов.

Також, саме гібридні сорти огірків дозволяють вирощувати їх однорідними. Тобто, такими, що мають однаковий розмір, форму та навіть смак. Фактично, саме такі ідеальні огірки українці зазвичай бачать на полицях у супермаркетах. Єдиний мінус гібридних сортів є те, що садівники не мають можливості збирати насіння. Це насіння доводиться купувати нове з року в рік.

Садівники пояснили, чи уступають народні сорти огірків гібридним корнішонам
Садівники пояснили, чи уступають народні сорти огірків гібридним корнішонам

Щодо народних сортів, то вони плодоносять менше, ніж гібридне насіння, а також менш стійкі до грибкових інфекцій. А значить, удобрювати, доглядати за цими рослинами доведеться ретельніше. Величезною перевагою традиційного насіння є те, що його можна збирати та зберігати з року в рік. При цьому, робити це самостійно і не витрачати на це ніяких коштів.

Також, саме народні сорті огірків мають більше природний і натуральний смак. Він більш насичений, більш справжній, той, до якого українці звикли з дитинства. А якщо використовувати народні сорти огірків, які використовуються в одному регіоні щорічно, то вони вже стали набагато стійкішими до місцевих умов і шкідників. І в принципі, тоді в цьому плані, вони не поступаються гібридним сортам огірків.

Схожі статті

Яєчна шкаралупа — мій рятівник: бабуся з Київщини навчила, як підживлювати нею синенькі

Інколи, продукти, що знаходяться у нас на кухні — це найкращий варіант для підживлення рослин, і отримання майбутнього врожаю. Розповідаємо про яєчну шкаралупу.

Ви його висадили, а він вперто не росте: 3 кроки, щоб перець прийшов до тями тут і зараз

Кущі перцю можуть показувати свій характер, особливо після висадки у відкритий ґрунт. Якщо за цей час рослини так і не почали розвиватися, необхідно терміново братися за справу.

Забудьте про внесення добрив “на око”: як розраховувати дозу підживлення без помилок – 3 кроки

Ці поради підкажуть, як правильно удобрювати свій город. Щоб було: не багато, і не мало. З цим точно й завжди вдасться правильно все визначити та розрахувати.

Цю жовту черешню обожнюють на Херсонщині: 2 сорти, які завжди розходяться на “ура”

Багато хто обожнює жовту черешню, і цей вибір споживачі роблять не просто так. Вона відрізняється розкішними смаковими властивостями, і апетитним виглядом.

Коли прибирати картопляне бадилля? Щоб зібрати великий урожай 2025, стартуємо в цей день

Вже зовсім скоро можна починати збирати врожай картоплі. Хтось буде чекати до осені, хтось візьметься за справу прямо зараз. Розповідаємо, що робити з бадиллям.

Для солодких та великих коренеплодів: 4 найкращі літні підживки для червоного буряка

Виростити буряк нескладно. А от виростити смачний, ніжний та соковитий буряк — це вже складніша задача. І для цього потрібно правильно доглядати з грядками. У першу чергу це стосується підживлення.