Забудьте про шкідників – більше ви їх не побачите: як часник може відлякати паразитів у 2025-му

Шкідники є частими гостями на території дачників, але на щастя існує один продукт, який може допомогти вам їх прибрати - що треба зробити і в чому користь часнику?

Часник – це не лише той овоч, яким можна просто смакувати та використовувати у кулінарії, адже він ще має властивості ефективно боротися зі шкідниками, які нападають на декоративні квіти та овочеві культури. Комах, які псують плоди і знищують зелень, без проблем можна позбутись, приготувавши розчин на основі часнику, тож перейдемо одразу до рецепту.

Вам знадобиться банка, в яку потрібно помістити суміш подрібненого часнику, перцю горошком, червоного меленого перцю, кількох крапель білого оцту та півлітра теплої води. Дану рідину необхідно залишити настоюватись на 24 години, потім процідити та перелити в пляшку з розпилювачем. Такий розчин слід нанести на ті місця, де ви помітили шкідників.

Городники розсекретили, як часник може захистити рослини від шкідників
Городники розсекретили, як часник може захистити рослини від шкідників

Після обробки цим настоєм результат буде помітний одразу неозброєним оком і комахи зникнуть. Щоб ефект був більш дієвим, слід регулярно проводити дане обприскування, зберігати розчин потрібно в холодильнику.

Настій часнику часто застосовують від таких паразитів – попелиці та слимаків. Також дія часнику поширюється і на комарів, які обходять стороною ту ділянку, де присутній неприємний запах.

Городники розсекретили, як часник може захистити рослини від шкідників
Городники розсекретили, як часник може захистити рослини від шкідників

Крім настою, слід звернути увагу і на часникове лушпиння, адже воно теж може бути ефективним на вашій ділянці. Вам необхідно просто розкласти лушпиння навколо рослин, таким чином ви створите бар’єр, і комахи не зможуть проникнути до культур, також такий метод запобігає розвитку грибкових інфекцій – іржа, пліснява, моніліоз.

Недарма городники вважають часник незамінним продуктом не лише на кухні, а й на городі, тому візьміть на замітку цей спосіб і у разі появи шкідників – випробуйте.

Схожі статті

Якщо груша, то калію, якщо морквина – то азоту: городники знають, чому огірки змінюють форму

Огірки на городі можуть набувати абсолютно несподіваних форм. То загнуться гачком, то скрутяться у підкову, то нагадують морквину. За цими ознаками можна визначити, яких елементів бракує городині.

Як виростити моркву розміром з кабачок? На Одещині її поливають цим, а врожай збирають мішками

Щоб морква здивувала солідними розмірами, достатньо внести у землю невелику кількість простого добрива, яке є майже в кожного вдома. Що саме необхідно зробити?

Наша ожина дає врожаї хвилями, бо бабуся купила правильні саджанці: 3 правила, і ягід – море

Чи знаєте ви, що від правильного вибору саджанців залежить врожайність ожини? Щоб кущі засипали господарів в сезон соковитими і смачними ягодами – обирайте саджанці за трьома ознаками.

Кріп висаджую прямо між рядами цього овочу, і ніколи не шкодую: результат завжди 10 із 10

Якщо хочеться, щоб кріп виріс пишним та соковитим, і при цьому приніс користь іншим культурам, розповідаємо, де краще його посадити. Деталі в нашому матеріалі.

У вас ще є час підготуватися: що посадити на пустих грядках у липні – 5 пізніх культур

Липень – не час припинення посадок. У середині літа можна сміливо висаджувати культури, які мають невеликий термін вегетації. Розгляньмо перелік швидкостиглих овочів.

Що не можна висаджувати поруч з огірками? Ці 3 культури полишать вас врожаю у 2025-му

Вважається, що огірки можна посадити у будь-який місяць літа, якщо мета — мати стабільний урожай. Але важливо не помилитися із сусідами для них.