Фітофтороз є одним із найпоширеніших грибкових захворювань, яке часто вражає томати. Збудники цієї інфекції розвиваються у вологому середовищі. Протягом тривалого періоду вони залишаються в землі у формі спор або міцелію. Коли настає період рясних дощів із різкими перепадами температури, хвороба ще більше поширюється.
Симптоми фітофторозу легко виявити – на листках і стеблах томатів з’являються темно-коричневі плями, плоди стають бурими та гниють. Як тільки ви виявили ознаки фітофторозу, необхідно позбутись заражених рослин та знищити їх.

Для боротьби з цією хворобою, слід вдатись до використання хімічних препаратів, рекомендується змінювати їх кожні два тижні. Обробку варто проводити не весь період вирощування, і закінчити не пізніше ніж за 20 днів до збору врожаю. Городники надають перевагу мідному купоросу. Вам знадобиться дві столові ложки порошку та десять літрів води, цим розчином необхідно обробити рослини до початку цвітіння.
Ще одним поширеним засобом є бордоська суміш. Вам необхідно 100 г негашеного вапна розчинити у 2 літрах гарячої води, порошок мідного копоросу теж потрібно розчинити у такій ж кількості гарячої води. Кожен розчин варто довести до об’єму 5 л (холодна вода). Останній етап передбачає змішування цих сумішей у пластиковому відрі 10 л – звичайне може окислитись.

Бордоською рідиною варто обробляти помідори тричі з інтервалом у десять днів. Крім мідних препаратів, можна використовувати фунгіциди системної та контактної дії, додаючи їх у воду для поливу. До таких відносять – Ридоміл, Тайлер, Ацидан, Захист, Квадріс, Топ. Цими засобами варто обробляти рослини до появи зав’язей, а потім варто надавати перевагу народним засобам.