Найдієвіший спосіб зі всіх: фітофтора зникне з помідорних кущів за 3 хвилини – дачники радять

Фітофтороз є частим гостем у томатів, але його можна прибрати, використовуючи один ефективний метод - помідори вам віддячать рекордною кількістю плодів.

Фітофтороз є одним із найпоширеніших грибкових захворювань, яке часто вражає томати. Збудники цієї інфекції розвиваються у вологому середовищі. Протягом тривалого періоду вони залишаються в землі у формі спор або міцелію. Коли настає період рясних дощів із різкими перепадами температури, хвороба ще більше поширюється.

Симптоми фітофторозу легко виявити – на листках і стеблах томатів з’являються темно-коричневі плями, плоди стають бурими та гниють. Як тільки ви виявили ознаки фітофторозу, необхідно позбутись заражених рослин та знищити їх.

Городники розсекретили, як позбутись фітофторозу з томатних кущів
Городники розсекретили, як позбутись фітофторозу з томатних кущів

Для боротьби з цією хворобою, слід вдатись до використання хімічних препаратів, рекомендується змінювати їх кожні два тижні. Обробку варто проводити не весь період вирощування, і закінчити не пізніше ніж за 20 днів до збору врожаю. Городники надають перевагу мідному купоросу. Вам знадобиться дві столові ложки порошку та десять літрів води, цим розчином необхідно обробити рослини до початку цвітіння.

Ще одним поширеним засобом є бордоська суміш. Вам необхідно 100 г негашеного вапна розчинити у 2 літрах гарячої води, порошок мідного копоросу теж потрібно розчинити у такій ж кількості гарячої води. Кожен розчин варто довести до об’єму 5 л (холодна вода). Останній етап передбачає змішування цих сумішей у пластиковому відрі 10 л – звичайне може окислитись.

Городники розсекретили, як позбутись фітофторозу з томатних кущів
Городники розсекретили, як позбутись фітофторозу з томатних кущів

Бордоською рідиною варто обробляти помідори тричі з інтервалом у десять днів. Крім мідних препаратів, можна використовувати фунгіциди системної та контактної дії, додаючи їх у воду для поливу. До таких відносять – Ридоміл, Тайлер, Ацидан, Захист, Квадріс, Топ. Цими засобами варто обробляти рослини до появи зав’язей, а потім варто надавати перевагу народним засобам.

Схожі статті

3 ложки під корінь – і полуниця росте здорова: методика з Полтавщини для червня 2025

З цією підживкою полуниця буде набагато солодшою, гарнішою та смачнішою. Також, жодна хвороба не вчепиться в кущі, а ґрунт матиме якомога більше поживних речовин. Варто спробувати!

Забудьте про добрива на 365 днів: чому варто зробити річну паузу і нічого не вносити в ґрунт

Внесення добрив є необхідною процедурою для деяких рослин, але також городники наполягають на тому, щоб час від часу робити перерву і відмовитись від них. Яка користь від цього?

1 ложка у воду, і томати плодоноситимуть, не припиняючи, аж до холодів: як у бабусі

Щоб томати вродили як треба, потрібно не скупитися на підживки. І мова йде не тільки про кількість овочів, які ви зможете зібрати, але і про їх смак.

Посперечалася з сусідкою: чи потрібно обрізати вишню, коли та як саме робити це – 5 пунктів

Завдяки цим порадам будь-який садівник матиме гарний та смачний урожай вишні з року в рік. Варто лише дослухатися до цього, й зрозуміти, чому все це радять досвідчені садівники.

Що посадити на грядках, які звільнилися після молодої картоплі? У 2025 врожаї будуть нон-стоп

Господині вже активно збирають молоду картоплю, і після неї залишаються пусті грядки. Чи можна щось висадити після бульб, і які саме культури?

На Полтавщині знають 3 секрети швидкого дозрівання помідорів: в чому вся “сіль”

Посмакувати соковитими червоними плодами полюбляють усі без виключення. А щоб якомога скоріше зірвати на грядці перший помідор, треба зробити дещо просте, але дуже важливе.