Мурахи напали на яблуню – не біда: як прибрати цих паразитів, щоб дерево вродило “дай Боже”

Іноді яблуня не здатна вродити гарний врожай через те, що вона піддається мурахам - як прибрати їх з дерева, щоб потім насолоджуватись лише солодкими й великими плодами?

З першого погляду здається, що мурахи є нешкідливими для саду, але насправді вони можуть нанести серйозної шкоди плодовим деревам, зокрема яблуням. Ці комахи добре взаємодіють з попелицею, вони захищають її колонії від ворогів (сонечок або паразитичних ос). Також мурахи переносять попелицю на інші частини дерева або на нові рослини.

В результаті попелиця швидко поширюється і це негативно відображається на розвитку яблуні. Комахи висмоктують сік із молодих пагонів, в результаті ті відмирають. Також зменшується кількість плодів і вони не є смачними. Виділення попелиці створює сприятливе середовище для розвитку сажистого грибка, який покриває листя і плоди чорним нальотом. Дерево стає слабким, більш вразливим до хвороб і шкідників. Якщо вчасно виявити появу мурах і почати діяти, щоб їх позбутись, тоді ваш врожай можна буде врятувати.

Садівники розповіли, як врятувати яблуні від мурах в 2025
Садівники розповіли, як врятувати яблуні від мурах в 2025

Садівники надають перевагу безпечним та перевіреним народним методам. Найдієвішим є висаджування рослин, запах який є неприємним для шкідників. Часник, цибуля, календула, чорнобривці відлякують мурах. Їх потрібно висаджувати навколо дерев яблунь або між рядами інших культур.

Також рекомендується обробити стовбури дерев натуральними розчинами. Суміш лляної олії (50 г), харчової соди (10 г) та води (2 л) – такий засб перешкоджає мурахам потрапляти до дерева. Ще дієвим буде розчин, для приготування якого знадобиться червоний мелений перець (10 г) та вода (1 л).

Садівники розповіли, як врятувати яблуні від мурах в 2025
Садівники розповіли, як врятувати яблуні від мурах в 2025

Завдяки цим способам ви позбудетесь мурах легко й просто, витративши на це мінімум часу й коштів, тож якщо ви хочете захистити свою яблуню від негативних наслідків і отримати рясний врожай, у нагоді буде саме цей метод.

Схожі статті

Кулінари наголошують: НЕ консервуйте огірки цим способом – ризик бродіння в банках 50%

Консервування овочів таким чином, призведе до бродіння та розчарування. Досвідчені кулінари пояснили, яким чином робити цю справу точно не слід.

На Одещині ця кукурудза розкуповується як цукерки: 6 сортів, від яких всі в захваті

Вибір смачної кукурудзи у кожного буде свій. Якщо ви хочете віднайти свою фаворитку серед безлічі сортів, які пропонують селекціонери – то зверніть увагу на ці 6 варіантів з добірки "Сенсації".

Фітофтороз у 2025-му безжалісний: як захистити свої помідори від головного ворога

Фітофтороз завжди був неприємною проблемою. Але останніми роками він якийсь особливо активний. І 2025 точно не буде винятком. Тому потрібно вчасно підготуватися, щоб не дати фітофторі шансу.

Цим поливають усе – від томатів до буряка: на Рівненщині знайшли потужний рецепт 10 в 1

Існують універсальні препарати, якими можна підживлювати всі овочі без обмежень. От і виходить 10 в одному – наколотили й нумо поливати. Урожай буде таким, що доведеться ще й сусідам роздавати.

Шпаки більше не захочуть в гості: 3 супер-методи захисту вишні і черешні у 2025-му

Шпаки на городі відносяться до списку небажаних гостей, яких прибрати з ділянки від черешень і вишень не так вже й просто – перевірені методи, які стануть вам у нагоді.

Лише 1 раз на 7 днів: які овочі посадити, якщо ви рідко буваєте на дачі та не хочете працювати

Якщо ваші приїзди на дачу відбуваються тільки на вихідні і при цьому ви не хочете весь час стирчати на городі, то можна посадити ці рослини і більше не про що не переживати до кінця сезону.