Томати-гібриди проти народних сортів: битва за врожайність – що поб’є всі рекорди у 2025-му

В залежності від цілей і прагнення садівника, таке й насіння потрібно обирати. Для когось важливий більший урожай, а хтось хоче отримати автентичний смак і спогади з дитинства.

Найкраще, що можуть зробити садівники, це в першу чергу обрати найбільш підходящі для себе сорти. Нині існує, як гібридне насіння, так і народне. Величезним плюсом гібридного насіння є те, що воно приносить якомога більший урожай. Але таке насіння одноразове. Збирати його й висаджувати вдруге (на наступний рік), не вийде. Тому, таке куповане насіння постійно потребує фінансових вкладень, але це окупається за рахунок отримання більшої кількості врожаю.

Тож, яке краще обирати насіння кожен повинен вирішувати сам, зважаючи на поставлену мету та цілі. Насамперед, якщо суто з метою отримання більшого і великого врожаю, то однозначно слід купувати гібридне насіння. Також, таке насіння надає перевагу тим садівникам, які планують продавати вирощені помідори. Адже з гібридного насіння виходять ідеально красиві однотипні овочі. Словом, усі томати будуть як під “копірку”: один колір, розмір і смак. Найчастіше, саме такі красиві й навіть прямо “глянцеві” овочі ми бачимо в супермаркетах.

Садівники пояснили, чим гібридне насіння томатів краще за народні сорти
Садівники пояснили, чим гібридне насіння томатів краще за народні сорти

Тим, хто планує вирощувати помідори суто для себе, краще обирати народні сорти. В першу чергу, вони матимуть більш натуральний та автентичний смак. Це будуть такі помідори, до яких всі ми звикли з самого дитинства. Також, вони будуть різними: якісь можуть бути більшими, якісь меншими, якісь солодші, а якісь більш “прісні”. Відповідно, можна збирати й висушувати насіння, щоб висадити їх вже наступного року.

Ще одне, на що варто орієнтуватися, так це стійкість та міцність до різноманітних хвороб. Гібридне насіння в цьому має велику перевагу. Тобто, крім більшого врожаю, такі овочі ще й легше вирощувати, адже вони менше потерпають від хвороб і шкідників. А ще — чудово прилаштовуються до мінливої погоди.

Щодо народного насіння — вразливість до хвороб і шкідників більша. Так само, як і до зміни кліматичних умов. Вирощувати помідори з такого насіння буде складніше, бо це більше клопоту. Насамперед, потрібно бути більш уважним до появи хвороб і шкідників, частіше й ретельніше обробляти захисними добривами та різними розчинами.

Схожі статті

Якщо груша, то калію, якщо морквина – то азоту: городники знають, чому огірки змінюють форму

Огірки на городі можуть набувати абсолютно несподіваних форм. То загнуться гачком, то скрутяться у підкову, то нагадують морквину. За цими ознаками можна визначити, яких елементів бракує городині.

Як виростити моркву розміром з кабачок? На Одещині її поливають цим, а врожай збирають мішками

Щоб морква здивувала солідними розмірами, достатньо внести у землю невелику кількість простого добрива, яке є майже в кожного вдома. Що саме необхідно зробити?

Наша ожина дає врожаї хвилями, бо бабуся купила правильні саджанці: 3 правила, і ягід – море

Чи знаєте ви, що від правильного вибору саджанців залежить врожайність ожини? Щоб кущі засипали господарів в сезон соковитими і смачними ягодами – обирайте саджанці за трьома ознаками.

Кріп висаджую прямо між рядами цього овочу, і ніколи не шкодую: результат завжди 10 із 10

Якщо хочеться, щоб кріп виріс пишним та соковитим, і при цьому приніс користь іншим культурам, розповідаємо, де краще його посадити. Деталі в нашому матеріалі.

У вас ще є час підготуватися: що посадити на пустих грядках у липні – 5 пізніх культур

Липень – не час припинення посадок. У середині літа можна сміливо висаджувати культури, які мають невеликий термін вегетації. Розгляньмо перелік швидкостиглих овочів.

Що не можна висаджувати поруч з огірками? Ці 3 культури полишать вас врожаю у 2025-му

Вважається, що огірки можна посадити у будь-який місяць літа, якщо мета — мати стабільний урожай. Але важливо не помилитися із сусідами для них.