Як вибрати якісний саджанець півонії навесні: на що варто звернути увагу, щоб не помилитися

Навесні у продажу з'являється найбільша кількість красивих та ексклюзивних сортів півонії. Як правильно вибрати саджанець цієї неймовірно красивої квітки?

Хоча півонія, на думку фахівців, найкраще купувати та висаджувати восени, навесні його вибір найрізноманітніший. У цей період у спеціалізованих магазинах та на ринках можна знайти незвичайні та навіть ексклюзивні сорти. Багато садівників-аматорів, побачивши рідкісний екземпляр, вирішується на покупку. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся, як правильно вибрати саджанець півонії в не сезону навесні і на що звернути увагу в першу чергу.

Зазвичай півонії продають на спеціальних стендах у торгових центрах та садових ринках. Як правило їх упаковують у прозорі пакети, а деякі продаються в горщиках з паростками, що вже проросли. Перш ніж купувати саджанець півонії, необхідно розібратися – що ж вам пропонують?

Як вибрати якісний саджанець півонії навесні
Як вибрати якісний саджанець півонії навесні

Якщо кореневища рослини знаходиться в пакеті, то ви можете легко оглянути його. Зверніть увагу на таке:

  • відсутність ознак гнилі чи плісняви ​​на корінні;
  • наявність придаткових коренів завдовжки щонайменше 5 див. Їх має бути до 3 штук;
  • основне коріння має бути міцним і не млявим;
  • повинні бути 2-3 великі яскраві бруньки відновлення;
  • розмір самої деленки має бути великим;

При покупці саджанця півонії навесні, особливу увагу зверніть на бруньки. Вони повинні перебувати у стані сну. Це говорить про те, що до того, як з’явитися на стенді, квітка зберігалася в правильних умовах за зниженої температури.

Як вибрати якісний саджанець півонії навесні
Як вибрати якісний саджанець півонії навесні

Також експерти рекомендують звернути увагу на вагу деленки. Вона залежить від виду півонії – у молочно-квіткових півонії, які найчастіше зустрічаються в квітниках на дачі, нормальна здорова деленка повинна важити приблизно від 100 до 150 г, а ось гібриди важать трохи більше – від 130 до 200 г.

Схожі статті

Яєчна шкаралупа — мій рятівник: бабуся з Київщини навчила, як підживлювати нею синенькі

Інколи, продукти, що знаходяться у нас на кухні — це найкращий варіант для підживлення рослин, і отримання майбутнього врожаю. Розповідаємо про яєчну шкаралупу.

Ви його висадили, а він вперто не росте: 3 кроки, щоб перець прийшов до тями тут і зараз

Кущі перцю можуть показувати свій характер, особливо після висадки у відкритий ґрунт. Якщо за цей час рослини так і не почали розвиватися, необхідно терміново братися за справу.

Забудьте про внесення добрив “на око”: як розраховувати дозу підживлення без помилок – 3 кроки

Ці поради підкажуть, як правильно удобрювати свій город. Щоб було: не багато, і не мало. З цим точно й завжди вдасться правильно все визначити та розрахувати.

Цю жовту черешню обожнюють на Херсонщині: 2 сорти, які завжди розходяться на “ура”

Багато хто обожнює жовту черешню, і цей вибір споживачі роблять не просто так. Вона відрізняється розкішними смаковими властивостями, і апетитним виглядом.

Коли прибирати картопляне бадилля? Щоб зібрати великий урожай 2025, стартуємо в цей день

Вже зовсім скоро можна починати збирати врожай картоплі. Хтось буде чекати до осені, хтось візьметься за справу прямо зараз. Розповідаємо, що робити з бадиллям.

Для солодких та великих коренеплодів: 4 найкращі літні підживки для червоного буряка

Виростити буряк нескладно. А от виростити смачний, ніжний та соковитий буряк — це вже складніша задача. І для цього потрібно правильно доглядати з грядками. У першу чергу це стосується підживлення.