Чи можна після дощів йти працювати на городі: що про це кажуть агрономи-спеціалісти

Цих порад варто дотримуватися для того, щоб не мати клопоту з ущільненим ґрунтом у городі. А також, щоб витрачений час і праця не були даремними.

Сучасні молоді садівники, які ще не мають такого великого досвіду, як наші мами та бабусі, часто задумуються над тим, а чи можна йти працювати на город після дощу. Відповідь на це питання знають професійні агрономи. Вони вважають, що це можна зробити, але для цього варто враховувати кілька важливих правил.

У першу чергу, є те, що бажано і можна робити в городі після дощу, а є те, що просто не варто. Насамперед, якщо після опадів земля стала злегка вологою, а не мокрою, то можна сміливо йти прополювати бур’яни. Тоді ця праця стане набагато легшою, ніж сапання сухої землі. Утім, якщо ґрунт занадто мокрий, то цього робити не варто, адже, в результаті будуть утворюватися грудки з землі, які ускладнюватимуть рослинам аерацію. Фактично, після такого прополювання земля просто почне “задихатися”. Тому, рішення щодо прополювання варто приймати в залежності від стану землі.

Садівники пояснили, чи варто повертатися до роботи на городі після дощу
Садівники пояснили, чи варто повертатися до роботи на городі після дощу

Наступне, що можна робити, так це підгортати картоплю й помідори. Це навіть бажано робити для зміцнення їхнього коріння. Також можна проводити мульчування, оскільки, в такому випадку це тільки збереже вологу в ґрунті та допоможе запобігти утворенню кірки на землі. А от чого дійсно краще не робити, так це не ходити по мокрій землі. Причина — таким чином садівник створить в своєму городі ущільнення ґрунту й зменшить доступ кисню до овочів.

Крім цього, після дощу не слід додуматися до того, щоб ще взяти й полити город. Навіть, якщо здається, що опади були не надто рясними (огірки або будь-що інше залило не надто сильно). Адже це може призвести до надмірної кількості вологи на ділянці. Відповідно, це може сприяти розвитку грибкових хвороб у рослин. Не слід брати й розпушувати землю, оскільки це лише створить грудки, які в результаті перетворяться на тверді кірки.

Схожі статті

Для солодкого врожаю винограду – 1 дія в липні 2025: бубки розміром з абрикос, а на смак як мед

Часто дачники при зборі врожаю винограду отримують дрібні й кислі бубки, що неабияк засмучує – як це можна виправити, щоб все ж таки отримати нереально смачні виноградини.

Ці персики тільки вивели, а їх всі вже хочуть собі: 2 сорти, які обіцяють райську насолоду

Смачний персик здатен замінити будь-який десерт. Розповідаємо в нашому матеріалі, які сорти варто посадити у себе в саду, щоб кожного літа мати можливість насолоджуватися його смаком.

70% дачників припускаються цих помилок: чому петрушка починає жовтіти прямо на грядці

Якщо петрушка почала жовтіти на грядці – потрібно починати діяти. Чому так стається і як виправити цю ситуацію – два важливі моменти у вирощуванні.

Цукрова цибуля та шоколадний часник – як виростити 2 звичайних овочі з кондитерським смаком

Цибуля й часник зазвичай додають пікантності другим стравам. А якщо взяти цукрову цибулю та додати чорний часник?! Дізнаймося, якими особливостями відрізняються ці 2 сорти городини.

Капуста розміром з кавун: чим полити овоч влітку 2025 – 1 бюджетний продукт з кухні і готово

Капуста здатна сформувати великі качани за умов правильного підживлення влітку, адже в цей період овоч починає активно рости – чим полити рослину?

Ось чому ваші огірки на грядці ростуть “кільцями” та “гачками”, а не рівними “кабачками”

В одних городників огірочки всі прямі та рівненькі, хоч на виставку. А в інших скручуються ледь не в бублик чи загортаються гачком. Розберімося, в чому причина деформації плодів.