Не всі ґрунти підходять: якій землі томати ставлять “лайк” – врожаю буде втричі більше

Не на всіх ґрунтам томати здатні добре розвиватись, тому перш ніж їх садити, варто забезпечити рослині відповідні умови - врожайність культури збільшиться втричі.

Для успішного вирощування помідорів, потрібно забезпечити правильний ґрунт для томатів, адже він є запорукою високого врожаю. Найкращим середовищем для томатів вважається злегка кислий, добре дренований ґрунт із внесеними органічними добривами. Тому перед висадкою помідорів потрібно його збагатити, використавши компост або перегній.

Рекомендується обирати суглинисті або супіщані ґрунти. Не бажано використовувати важку глинисту землю, адже вона утримує зайву вологу, тим самим створює несприятливі умови для коріння. Важливо також контролювати рівень азоту в ґрунті, адже надлишок негативно впливає на ріст томатів. Помідори ідеально ростуть у слабокислому ґрунті з рівнем pH в межах від 6,2 до 6,8.

Дачники розсекретили, який ґрунт підходить для вирощування помідорів в 2025
Дачники розсекретили, який ґрунт підходить для вирощування помідорів в 2025

Важливо періодично перевіряти стан ґрунту. Якщо ви не хочете звертатися до лабораторії для точного аналізу, можна провести оцінку вручну. Спробуйте землю на дотик, щоб перевірити його крихкувату, суглинисту текстуру. Занурте палець, щоб перевірити, чи він вологий.

Коли ви виявили, що ґрунт надто важкий і глинистий, його структуру можна покращити, потрібно внести компост або гній. Для покращення дренажу слід додати пісок або перліт.

Дачники розсекретили, який ґрунт підходить для вирощування помідорів в 2025
Дачники розсекретили, який ґрунт підходить для вирощування помідорів в 2025

Щоб збагатити рослини необхідними мікроелементами, слід додавати ще деякі компоненти, зокрема яєчну шкаралупу, яка багата на кальцій, кісткове борошно та гіпс теж здатне покращити вміст кальцію для томатів. Якщо регулярно вносити кальцієву селітру, ви уникнете гниття верхівок плодів.

Щоб надати рослині магнію, варто використовувати сіль Епсоми, для підвищення вмісту азоту коров’яне борошно або витриманий гній. Фосфор відповідає за формування кореневої системи та рясне цвітіння, джерелом цього компоненту є кісткове борошно або фосфатна порода.

Схожі статті

Посперечалася з сусідкою: чи потрібно обрізати вишню, коли та як саме робити це – 5 пунктів

Завдяки цим порадам будь-який садівник матиме гарний та смачний урожай вишні з року в рік. Варто лише дослухатися до цього, й зрозуміти, чому все це радять досвідчені садівники.

Що посадити на грядках, які звільнилися після молодої картоплі? У 2025 врожаї будуть нон-стоп

Господині вже активно збирають молоду картоплю, і після неї залишаються пусті грядки. Чи можна щось висадити після бульб, і які саме культури?

На Полтавщині знають 3 секрети швидкого дозрівання помідорів: в чому вся “сіль”

Посмакувати соковитими червоними плодами полюбляють усі без виключення. А щоб якомога скоріше зірвати на грядці перший помідор, треба зробити дещо просте, але дуже важливе.

Не інсектициди, а що під рукою: 300 г на відро гарячої води, й забудете про колорадських жуків

Кущики картоплі підіймаються все вище, а значить, з'являється чимало охочих поласувати ніжною зеленню. Серед них чільне місце посідає колорадський жук. Боротися з навалою будемо дієвими методами.

Лохина – ваш мастхев на дачі: чому потрібно мати цю культуру на своїй ділянці в 2025 – переваги

Вирощування лохини все більше і більше стає популярним в Україні, але якщо ви сумніваєтесь в її посадці, тоді вам слід знати 5 переваг цієї культури.

1 продукт з кухні – і мурах, як і не було: як прогнати цих шкідників з ділянки раз і назавжди

Мурахи хоч і часті гості на територіях дачників, але точно непрохані – що треба зробити, щоб ці комахи зникли й більше не з'являлись. Перевірений метод.