Для успішного вирощування помідорів, потрібно забезпечити правильний ґрунт для томатів, адже він є запорукою високого врожаю. Найкращим середовищем для томатів вважається злегка кислий, добре дренований ґрунт із внесеними органічними добривами. Тому перед висадкою помідорів потрібно його збагатити, використавши компост або перегній.
Рекомендується обирати суглинисті або супіщані ґрунти. Не бажано використовувати важку глинисту землю, адже вона утримує зайву вологу, тим самим створює несприятливі умови для коріння. Важливо також контролювати рівень азоту в ґрунті, адже надлишок негативно впливає на ріст томатів. Помідори ідеально ростуть у слабокислому ґрунті з рівнем pH в межах від 6,2 до 6,8.

Важливо періодично перевіряти стан ґрунту. Якщо ви не хочете звертатися до лабораторії для точного аналізу, можна провести оцінку вручну. Спробуйте землю на дотик, щоб перевірити його крихкувату, суглинисту текстуру. Занурте палець, щоб перевірити, чи він вологий.
Коли ви виявили, що ґрунт надто важкий і глинистий, його структуру можна покращити, потрібно внести компост або гній. Для покращення дренажу слід додати пісок або перліт.

Щоб збагатити рослини необхідними мікроелементами, слід додавати ще деякі компоненти, зокрема яєчну шкаралупу, яка багата на кальцій, кісткове борошно та гіпс теж здатне покращити вміст кальцію для томатів. Якщо регулярно вносити кальцієву селітру, ви уникнете гниття верхівок плодів.
Щоб надати рослині магнію, варто використовувати сіль Епсоми, для підвищення вмісту азоту коров’яне борошно або витриманий гній. Фосфор відповідає за формування кореневої системи та рясне цвітіння, джерелом цього компоненту є кісткове борошно або фосфатна порода.