Гід по сортах абрикосів: що найкраще росте на Дніпропетровщині, Київщині та Кіровоградщині

Мешканці Дніпровщини, Київщини та Кіровоградщини останнім часом потерпають від занадто низьких врожаїв абрикос. Часи, коли плоди валялися під ногами, пішли у минуле. Що робити?

З урожаєм абрикосів в останні роки в центральній частині України просто біда. Взимку зазвичай випадає недостатньо снігу. Навесні під час цвітіння дерев нічні заморозки знищують ніжні квіточки. А влітку свою чорну справу робить сильна засуха.

Тож до вибору саджанців треба ставитися дуже прискіпливо, аби абрикосове дерево в майбутньому не стало декоративною прикрасою саду. Раніше абрикоси вирощували виключно у південних регіонах. Згодом з’явилися більш витривалі сорти.

Отже, у центрі бажано відмовитися від ранньостиглих сортів. Звісно, хочеться якомога раніше поласувати запашними помаранчевими плодами. Та якщо висадити на ділянці середньостиглий чи пізньостиглий абрикос, він зацвітатиме трішки пізніше, а значить, уникне періоду квітневих заморозків.

Олександрійський чорний

Ці фрукти мають нестандартний темно-бордовий колір. За формою плоди схожі на аличу, але на смак справжнісінькі абрикоси. Урожай збиратимете у другій половині липня.

Абрикоси сорту Олександрійський чорний

Витривалий

Цей сорт повністю виправдовує свою назву. Саджанцю не страшні ані морози, ані посуха. Дерево дуже стійке до захворювань. Абрикоси неабиякі солодкі й ароматні.

Абрикоси сорту Витривалий

Київський красень

Достигає пізно, але має дуже щільні плоди, які смачні як у свіжому вигляді, так і консервовані. Цей сорт сміливо можна висаджувати не лише в центральних областях, але й на півночі та сході.

Абрикоси сорту Київський красень

Любава

Не боятиметься квітневих заморозків і порадує господарів запашними плодами, які достигнуть у першій половині липня.

Абрикоси сорту Любава

Схожі статті

Підживлення картоплі до 30 червня – вирішальне для врожаю: тільки ці добрива варті уваги

До кінця червня городники повинні встигнути підживити картоплю, щоб в подальшому отримати щедрі врожаї з грядок. Які добрива ідеально для цього підійдуть – розповість "Сенсація".

На Рівненщині між рядками огірків висівають сидерати – і збирають на 30% більше врожаю

Якісні добрива і правильний полив – зазвичай так городники намагаються збільшити врожайність томатів. Але для цього, як виявилося, можна використовувати ще й сидерати. Розповідаємо про цікавий метод.

75 г + 10 л води – перці ростуть великими, соковитими та довше зберігаються

Хочете гарний врожай перцю, але щороку він виходить посереднім? Можливо, просто не вистачає підживлення. Але не будь-якого, а 1-го конкретного добрива. Розповідаємо секрет досвідчених городників.

Німецький секрет врожайності: 4 добрива для помідорів, які підгледіли переселенці

Німці до всього підходять дуже відповідально. Навіть до городництва. Тому вони вміють вирощувати класні томати. І головною причиною їхнього успіху є добрива. Точніше, одразу 4 правильні підживки.

Слимаків з городу вивести легко: 5 домашніх рецептів, які є дуже дієвими – схвалено агрономами

На вашому городі повно слимаків? Це дуже неприємна ситуація, яка може вартувати вам врожаю. Та якщо вчасно скористаєтеся цими простими методами, тоді "непроханих гостей" на ваших грядках не буде.

Свіжі овочі будуть до глибокої осені: що посіяти до липня – встигніть зібрати ще 2 хвилі урожаю

Лише кілька днів відділяє нас від другого літнього місяця. І оскільки до липня ще є час – городники можуть подбати про посів деяких овочевих культур. Тоді у вас буде шанс зібрати ще 2 хвилі врожаю.