З урожаєм абрикосів в останні роки в центральній частині України просто біда. Взимку зазвичай випадає недостатньо снігу. Навесні під час цвітіння дерев нічні заморозки знищують ніжні квіточки. А влітку свою чорну справу робить сильна засуха.
Тож до вибору саджанців треба ставитися дуже прискіпливо, аби абрикосове дерево в майбутньому не стало декоративною прикрасою саду. Раніше абрикоси вирощували виключно у південних регіонах. Згодом з’явилися більш витривалі сорти.
Отже, у центрі бажано відмовитися від ранньостиглих сортів. Звісно, хочеться якомога раніше поласувати запашними помаранчевими плодами. Та якщо висадити на ділянці середньостиглий чи пізньостиглий абрикос, він зацвітатиме трішки пізніше, а значить, уникне періоду квітневих заморозків.
Олександрійський чорний
Ці фрукти мають нестандартний темно-бордовий колір. За формою плоди схожі на аличу, але на смак справжнісінькі абрикоси. Урожай збиратимете у другій половині липня.

Витривалий
Цей сорт повністю виправдовує свою назву. Саджанцю не страшні ані морози, ані посуха. Дерево дуже стійке до захворювань. Абрикоси неабиякі солодкі й ароматні.

Київський красень
Достигає пізно, але має дуже щільні плоди, які смачні як у свіжому вигляді, так і консервовані. Цей сорт сміливо можна висаджувати не лише в центральних областях, але й на півночі та сході.

Любава
Не боятиметься квітневих заморозків і порадує господарів запашними плодами, які достигнуть у першій половині липня.
