Гілки троянд сигналять, а ви ігноруєте: 2 ознаки того, що кущ треба терміново обрізати

Зазвичай обрізка трояндових кущів проводиться у лютому-березні. Але й у травні іноді доводиться братися за садові ножиці. Коли це робити? Уважно споглядайте за рослиною, і кущик сам вам підкаже час.

У травні теж можна обрізати трояндові кущі. Але це називається санітарною обрізкою. Основну роблять наприкінці лютого та початку березня, а для санітарних визначено вперше робити це у квітні, а вдруге – у травні чи на початку червня.

Особливо це актуально для сухих гілок, від яких троянди треба позбавляти терміново, та тих, що похилилися чи набули коричневого забарвлення. Можливо, на стовбурці з’явилися тріщинки чи ранки – це теж сигнал.

Чи потрібно обрізати троянди у травні

Обрізайте на 5-8 мм вище від здорової бруньки. У випадку зі зміною кольору чи похиленням це робиться трішки нижче здорової бруньки, яка є найвищою. У такому разі сформуються нові сильні та здорові пагони, які згодом дадуть багато квіточок.

Отже, якщо помітите на трояндовому кущику почорнілі, ушкоджені, засохлі, прілі пагони, відразу ж беріться за секатор та позбавляйте троянду цих розсадників хвороб. Заразом обріжте тонкі слабкі пагони. Робіть це так, щоб не залишалося пеньків.

Чи потрібно обрізати троянди у травні

Зрізи обов’язково продезінфікуйте, щоб до рослини не дісталася жодна інфекція. Якщо хочете, щоб було багато квіточок на кущі, обрізайте пагони не коротко. Якщо волієте мати великі суцвіття троянд, тоді робіть обрізку набагато нижче.

А щоб надалі кущ троянди не завдавав вам проблем і не хворів, обробіть його після обрізки бордоською сумішшю. Так рослина набуде стійкості до хвороб протягом літнього сезону.

Обрізку троянди ранньої весни організовуйте не за принципом появи сухого та ушкодженого гілля, а орієнтуйтеся на форзицію. Щойно квітка зацвіте, настав час для роботи садовими ножицями.

Схожі статті

Коли потрібно пасинкувати огірки, а коли — ні: пояснення, що буде зрозуміле навіть новачкам

Тепер точно зрозуміло, чи варто пасинкувати огірки, чи ні. А також, з якими овочами це слід робити, а з якими — ні. Знаючи це, не заплутається в цьому питанні навіть садівник-новачок!

Вони навіть не схожі на лілії: 3 сорти, про які мріє кожен затятий садівник – справжнє диво

Лілія – декоративна квітка, яку відносять до багаторічників. Пропонуємо до уваги читачів "Сенсації" добірку з 3 сортів лілії, які мріють посадити на домашній клумбі всі городники.

Щоб на томатах були великі грона, слід дотримуватися цих 3 важливих правил: поради садівника

Мати великі грона на томатах, а з усіх квіток — плоди, можливо, якщо дотримуватися кількох важливих правил. Всі вони прості та зрозумілі, справитися зможуть навіть новачки!

Поливати овочі холодною водою у спеку – фатальна помилка: ці 6 культур цього не пробачать

Теплолюбні овочі поливати у спеку треба тільки підігрітою на сонці водою. Від води з-під крана рослини отримають стрес, у них сповільниться ріст та знизиться стійкість до хвороб.

Вся брехня про фітофтору на помідорах: ці поради городніх “розумників” на 99% не працюють

Городник розвіяв усі міфи "розумників" з Ютуба про найпопулярніші способи профілактики від фітофтори на помідорах. Майже всі вони на 99% не працюють.

Кулінари наголошують: НЕ консервуйте огірки цим способом – ризик бродіння в банках 50%

Консервування овочів таким чином, призведе до бродіння та розчарування. Досвідчені кулінари пояснили, яким чином робити цю справу точно не слід.