У травні теж можна обрізати трояндові кущі. Але це називається санітарною обрізкою. Основну роблять наприкінці лютого та початку березня, а для санітарних визначено вперше робити це у квітні, а вдруге – у травні чи на початку червня.
Особливо це актуально для сухих гілок, від яких троянди треба позбавляти терміново, та тих, що похилилися чи набули коричневого забарвлення. Можливо, на стовбурці з’явилися тріщинки чи ранки – це теж сигнал.

Обрізайте на 5-8 мм вище від здорової бруньки. У випадку зі зміною кольору чи похиленням це робиться трішки нижче здорової бруньки, яка є найвищою. У такому разі сформуються нові сильні та здорові пагони, які згодом дадуть багато квіточок.
Отже, якщо помітите на трояндовому кущику почорнілі, ушкоджені, засохлі, прілі пагони, відразу ж беріться за секатор та позбавляйте троянду цих розсадників хвороб. Заразом обріжте тонкі слабкі пагони. Робіть це так, щоб не залишалося пеньків.

Зрізи обов’язково продезінфікуйте, щоб до рослини не дісталася жодна інфекція. Якщо хочете, щоб було багато квіточок на кущі, обрізайте пагони не коротко. Якщо волієте мати великі суцвіття троянд, тоді робіть обрізку набагато нижче.
А щоб надалі кущ троянди не завдавав вам проблем і не хворів, обробіть його після обрізки бордоською сумішшю. Так рослина набуде стійкості до хвороб протягом літнього сезону.
Обрізку троянди ранньої весни організовуйте не за принципом появи сухого та ушкодженого гілля, а орієнтуйтеся на форзицію. Щойно квітка зацвіте, настав час для роботи садовими ножицями.