Якщо морква у вас на грядці росте покрученою і кривенькою – імовірно, коренеплід росте занадто щільно. Про цю та інші причини покривлення популярних коренеплодів розповідає “Сенсація”.
Іноді городникам доводиться викопувати з грядок криву моркву. Під час збирання врожаю цей факт може сильно засмутити господаря. І хоча форма морквин ніяким чином на їх смак не впливатиме – під час переробки та зберігання можуть виникати певні складнощі. Адже криву моркву не так вже й просто почистити. Та й викопувати її – завдання не з легких.
Саме тому варто вчасно розібратись в тих причинах, чому морквини “крутить” в різні боки та усунути їх.

Частіше за все морква викривлюється в землі через загущені посадки. Тому після посіву її варто вчасно проріджувати. Тоді коренеплоду буде, куди рости. Однак важливо проводити проріджування максимально обережно – щоб не пошкодити коріння сіянців, які залишились в товщі ґрунту.
Морква буде погано рости на глинистій та суглиністій землі. Через це її також може “покривити”. Земля на ділянці, де сіють моркву – повинна бути пухкою. Тому під час перекопування глинистої землі важливо додати в неї пісок (по 1 відру на квадратний метр).
Якщо земля на грядці перед посівом моркви була надто сухою – її не треба рясно поливати. Також не бажано вносити в землю свіжий гній. Адже через ці дії помаранчеві коренеплоди також може сильно покрутити.

Якщо у вашому регіоні довгий час стояла посуха, а потім – пішли рясні дощі чи було здійснено полив, то це може призвести до розтріскування коренеплодів. Щоб уникнути подібної ситуації – поливайте грядки із морквою регулярно і не забувайте їх мульчувати.