Не цвіте й не плодоносить – що робити? 1 хитрість з виноградом, яка подарує нереальний врожай

Виноград не плодоносить і залишає вас без врожаю? Все можна виправити! Що зробити з цією рослиною, щоб отримати рекордну кількість "бубок" вже в цьому році?

Часто садівники зіштовхуються з такою проблемою, коли лози розвиваються, листя зеленіє, але плодів так і немає. Найголовнішою причиною цього є нестача світла. Виноград любить світло, тому якщо висадити рослину в затінку, то культура витратить всю енергію на ріст листя та пагонів, а не на формування зав’язей.

Ще однією причиною є неправильна обрізка. Багато новачків-дачників вдаються до поширеної помилки та вкорочують лози занадто сильно, не враховуючи особливості конкретного сорту та сприятливого періоду. Зазвичай плодоносні пагони утворюються лише після шостого вузла, надто коротка обрізка позбавляє рослину високого врожаю.

Садівники розповіли, що робити з виноградом, який не цвіте і не плодоносить
Садівники розповіли, що робити з виноградом, який не цвіте і не плодоносить

Також не слід забувати про підживлення культури, однак варто бути обережними, адже надлишок поживних речовин може призвести до зниження врожайності.

Садівники радять доглядати за лозами навіть взимку. Важливо накривати рослину, адже через ігнорування цього етапу, деяка частина бруньок не прокинеться навесні, а інші – підмерзнуть. Варто використовувати дихаючі матеріали, які не будуть шкодити винограду.

Садівники розповіли, що робити з виноградом, який не цвіте і не плодоносить
Садівники розповіли, що робити з виноградом, який не цвіте і не плодоносить

Не секрет, що деякі сорти винограду мають лише жіночні квіти й потребують сусіднього запилювача для утворення плодів. Щоб був стабільно високий врожай, варто висадити поруч сорт кишмиш. Молоді кущі краще не перевантажувати врожаєм. Протягом перших років лоза ще слабка, тож надмірна кількість грон може серйозно її виснажити та призвести до загибелі. На молодих кущах рекомендується залишати лише до двох грон для проби.

Отже, якщо ви зіштовхнулись з тим, що виноград не дає врожай, варто змінити підхід – збільшити доступ до сонця, проводити правильну обрізку та застосовувати відповідні добрива.

Схожі статті

Для солодкого врожаю винограду – 1 дія в липні 2025: бубки розміром з абрикос, а на смак як мед

Часто дачники при зборі врожаю винограду отримують дрібні й кислі бубки, що неабияк засмучує – як це можна виправити, щоб все ж таки отримати нереально смачні виноградини.

Ці персики тільки вивели, а їх всі вже хочуть собі: 2 сорти, які обіцяють райську насолоду

Смачний персик здатен замінити будь-який десерт. Розповідаємо в нашому матеріалі, які сорти варто посадити у себе в саду, щоб кожного літа мати можливість насолоджуватися його смаком.

70% дачників припускаються цих помилок: чому петрушка починає жовтіти прямо на грядці

Якщо петрушка почала жовтіти на грядці – потрібно починати діяти. Чому так стається і як виправити цю ситуацію – два важливі моменти у вирощуванні.

Цукрова цибуля та шоколадний часник – як виростити 2 звичайних овочі з кондитерським смаком

Цибуля й часник зазвичай додають пікантності другим стравам. А якщо взяти цукрову цибулю та додати чорний часник?! Дізнаймося, якими особливостями відрізняються ці 2 сорти городини.

Капуста розміром з кавун: чим полити овоч влітку 2025 – 1 бюджетний продукт з кухні і готово

Капуста здатна сформувати великі качани за умов правильного підживлення влітку, адже в цей період овоч починає активно рости – чим полити рослину?

Ось чому ваші огірки на грядці ростуть “кільцями” та “гачками”, а не рівними “кабачками”

В одних городників огірочки всі прямі та рівненькі, хоч на виставку. А в інших скручуються ледь не в бублик чи загортаються гачком. Розберімося, в чому причина деформації плодів.