Часто садівники зіштовхуються з такою проблемою, коли лози розвиваються, листя зеленіє, але плодів так і немає. Найголовнішою причиною цього є нестача світла. Виноград любить світло, тому якщо висадити рослину в затінку, то культура витратить всю енергію на ріст листя та пагонів, а не на формування зав’язей.
Ще однією причиною є неправильна обрізка. Багато новачків-дачників вдаються до поширеної помилки та вкорочують лози занадто сильно, не враховуючи особливості конкретного сорту та сприятливого періоду. Зазвичай плодоносні пагони утворюються лише після шостого вузла, надто коротка обрізка позбавляє рослину високого врожаю.

Також не слід забувати про підживлення культури, однак варто бути обережними, адже надлишок поживних речовин може призвести до зниження врожайності.
Садівники радять доглядати за лозами навіть взимку. Важливо накривати рослину, адже через ігнорування цього етапу, деяка частина бруньок не прокинеться навесні, а інші – підмерзнуть. Варто використовувати дихаючі матеріали, які не будуть шкодити винограду.

Не секрет, що деякі сорти винограду мають лише жіночні квіти й потребують сусіднього запилювача для утворення плодів. Щоб був стабільно високий врожай, варто висадити поруч сорт кишмиш. Молоді кущі краще не перевантажувати врожаєм. Протягом перших років лоза ще слабка, тож надмірна кількість грон може серйозно її виснажити та призвести до загибелі. На молодих кущах рекомендується залишати лише до двох грон для проби.
Отже, якщо ви зіштовхнулись з тим, що виноград не дає врожай, варто змінити підхід – збільшити доступ до сонця, проводити правильну обрізку та застосовувати відповідні добрива.