Дійсно, у м’яти є велика кількість переваг: вона ідеально смакує в чаях та в десертах, її можна сушити, можна використовувати у свіжому вигляді. Ба більше, ці трави також підходять для букетів, насичуючи квітковий аромат свіжим ментоловим, беруться для приготування лікувальних сумішей, використовуються для ароматизації будинку у цілях заспокійливого ефекту, і навіть просто в саду це виглядає дуже красиво: м’ята зберігає зелений колір навіть при сильній спеці.
Здається, що мінусів як таких не так вже і багато. Що вже казати про фантастичний аромат на подвір’ї, коли тільки-но пройшов дощ, і м’ята розкривається з усією силою.
Експерт пояснив, чому не варто садити м’яту в саду

Але є значний мінус, через який багато квітникарів відмовляється від висадки цієї культури у себе вдома. Якщо ви плануєте англійський сад, або ландшафтний дизайн, то для вас важливо, щоб рослини добре комбінувалися між собою.
Тобто, це створення справжньої екосистеми, де кожен житель буде почуватися добре, а також приноситиме своєю життєдіяльністю користь іншим. Деякі рослини дарують затінок, деякі виділяють через коріння необхідні речовини, ефірні олії або навіть азот, якими харчуються інші трави, деякі піднімають на поверхню усі мінерали з грунту, даючи можливість іншим харчуватися.
Але м’ята, хоча має безліч переваг, здатна пригнічувати абсолютно все, що зростає поруч з нею через те, що її коренева система дуже потужна.

Тому ви можете бути готовими до того, що поруч з нею нічого не зростатиме, хіба що дуже дорослі та такі самі потужні рослини, а також розраховуйте на те, що вона почне розростатися і захоплювати все більше територій, що призведе до витіснення інших жителів саду, навіть там, де ви цього не планували взагалі.