Полуничний трюк, який завжди працює на всі 100: як отримати завидний врожай – наче з ферми

Коли вирощування полуниці знаходиться у руках професіоналів, вони підходять до цієї задачі абсолютно з іншої сторони. Розповідаємо, як підвищити врожайність в рази.

Коли ми займаємося вирощуванням ягід, ми звертаємо свою увагу і на якість ґрунту, і на наявність шкідників і на велику кількість інших факторів, які можуть повпливати на плодоношення.

Полуниця сама по собі дуже вимоглива культура: як мінімум її необхідно пересаджувати раз у декілька років, слідкувати за вусиками, оберігати від жуків, поливати правильно і так далі.

Ця робота не припиняється, і заради хоча б сталого результату, який повторюється регулярно господарі часто влаштовують невеличкі теплички для цієї ягоди, аби насолоджуватися результатом частіше, ніж 2 рази на рік. З новими сортами полуниці це цілком реально: за належним доглядом вона плодоносить безперервно.

Експерт розповів, як отримати великий врожай полуниці

Садівники розповіли, як виростити смачну і велику полуницю
Експерт розповів, як отримати великий врожай полуниці

Але якщо ми говоримо про рекордні врожай, то необхідно подивитися на вирощування даної культури з абсолютної іншої перспективи. Мова йде про поділ кущів на хлопчиків та дівчат. Так, у деяких одиниць квітки — жіночої статі, а в деяких чоловічої. Відповідно, кущі по-різному плодоносять і по-різному себе ведуть.

Городники пояснили, як правильно виростити полуницю в 2025 році
Експерт розповів, як отримати великий врожай полуниці

Дівчата щедро плодоносять, але ніколи не витрачають свої сили на вусики, тому у цьому питанні уся надія на хлопчиків.

Саме вони розмножуються, дають велику кількість молодих кущиків, але при цьому майже не дають ягід. Візуально відрізнити кущі між собою неможливо. Лише в період збору врожаю ви зможете відрізнити їх та побачити суттєву різницю.

Для того, аби надалі отримувати рекордні врожаї та максимальні результати, необхідно відзначати ті кущі, що дали найбільше ягід. Відповідно, вуса необхідно використовувати тільки від дівчат. Чому? Їхні розетки успадковують материнську продуктивність і теж будуть “ягідними”.

А от вуса хлопчиків нам зовсім ні до чого, адже вони будуть давати такі самі неврожайні кущі. Відповідно, така полуниця буде займати лише зайвий простір та витягувати на себе усі ресурси землі.

Схожі статті

Шкідники бояться, а бджолам хоч би що: ось як городники на Полтавщині захищають свій сад

Щоб захистити свої рослини від шкідників ми готові активно користуватися інсектицидними розчинами. Але є спосіб природний і простий. Розповідаємо про нього детальніше.

Бананова шкірка потрібна цим 2 овочам як повітря, а ви це ігнорували: ростуть як на дріжджах

Зазвичай у бананової шкірки немає ніякої іншої долі, окрім як рушити до смітника. Але досвідчені городники так ніколи не вчинять. Для неї є інше призначення.

Чи пізно висаджувати кавуни у червні 2025? Городники на Одещині тільки почали, і ось чому

Так сталося, що ви не встигли висадити у себе на городі кавуни? Розповідаємо в нашому матеріалі, чи можна це зробити прямо зараз, і чому так.

З 3-х способів зберігання часнику – лише цей реально працює: 99% зубчиків як тільки з грядки

Зберігання часнику після збору врожаю – особливе завдання для городників. Якщо діяти не за правилами, культура швидко зіпсується і до кінця зими не "дотягне". Розповідаємо, що саме потрібно робити.

Залишилася цибуля з минулого року – зберіть лушпиння! Ніби сміття, а ось скільки користі

Цибулеве лушпиння зазвичай збирають для того, аби пофарбувати крашанки на Великдень. Тим часом це цінний продукт, з якого можна приготувати добриво для городини та ще дещо.

З таким поливом огірки не гірчать навіть у спеку – так роблять у південних районах з 90-х років

Деякі хрумтять огірками просто з грядки, а інші відкусять шматочок і кривляться, бо плоди неабиякі гіркі. Якщо поллєте свою плантацію цим засобом, то забудете про проблеми з гіркотою.