Існують моменти, на які не звертають уваги недосвідчені городники. Отак і виходить, що навесні та влітку витратили купу часу й сил, гнучи спину на присадибній ділянці. А восени замість урожаю отримують суцільне розчарування.
На що особливо слід звернути увагу? Можливо, ви занадто рано висаджуєте теплолюбні культури. Нічна прохолода у травні може негативно вплинути на розвиток огірків та помідорів.

Росточки похнюпляться, а згодом хоч і відійдуть, розвиватимуться не так інтенсивно, як потрібно. Звідси й кілька огірків із куща замість цілого відра. Тож починайте висаджувати розсаду тільки тоді, коли температура повітря вночі буде стабільно вищою за +10 градусів.
Інша поширена помилка новачків – занадто глибоке занурення насіння у землю. Для редиски, приміром, лунки потрібно робити не глибше за 2 см. В іншому разі сходи вдадуться тонкими й слабкими, а головки взагалі не наростуть.

Занадто густі сходи теж негативно вплинуть на майбутній врожай. Кущикам городини не має бути тісно. Вони повинні зростати у просторі. Якщо не прорідити посіви моркви та буряка, не варто очікувати на пристойні коренеплоди – викопаєте якісь ниточки.
Поливання поверх норми. Заливати рослини, щоб стояли стебельцями у воді, не потрібно. Існує думка, що засуха не так шкодить городині, як надмірна зволоженість. Тому поливайте підопічних так, щоб ґрунт був злегка зволожений, але в жодному разі не мокрий.
Саме у травні закладається фундамент майбутнього урожаю, тому обов’язково звертайте увагу на дрібні деталі, щоб не звести весь городній сезон нанівець.