5 травневих помилок, які призводять до втрати врожаю овочів: городникам-новачкам на замітку

Якщо у травні зробити щось не те на городі, восени це відгукнеться низькими врожаями. Тож новачкам слід бути дуже уважними, аби не перетворити свою копітку працю на городній ділянці на пшик.

Існують моменти, на які не звертають уваги недосвідчені городники. Отак і виходить, що навесні та влітку витратили купу часу й сил, гнучи спину на присадибній ділянці. А восени замість урожаю отримують суцільне розчарування.

На що особливо слід звернути увагу? Можливо, ви занадто рано висаджуєте теплолюбні культури. Нічна прохолода у травні може негативно вплинути на розвиток огірків та помідорів.

5 помилок городників-новачків у травні

Росточки похнюпляться, а згодом хоч і відійдуть, розвиватимуться не так інтенсивно, як потрібно. Звідси й кілька огірків із куща замість цілого відра. Тож починайте висаджувати розсаду тільки тоді, коли температура повітря вночі буде стабільно вищою за +10 градусів.

Інша поширена помилка новачків – занадто глибоке занурення насіння у землю. Для редиски, приміром, лунки потрібно робити не глибше за 2 см. В іншому разі сходи вдадуться тонкими й слабкими, а головки взагалі не наростуть.

5 помилок городників-новачків у травні

Занадто густі сходи теж негативно вплинуть на майбутній врожай. Кущикам городини не має бути тісно. Вони повинні зростати у просторі. Якщо не прорідити посіви моркви та буряка, не варто очікувати на пристойні коренеплоди – викопаєте якісь ниточки.

Поливання поверх норми. Заливати рослини, щоб стояли стебельцями у воді, не потрібно. Існує думка, що засуха не так шкодить городині, як надмірна зволоженість. Тому поливайте підопічних так, щоб ґрунт був злегка зволожений, але в жодному разі не мокрий.

Саме у травні закладається фундамент майбутнього урожаю, тому обов’язково звертайте увагу на дрібні деталі, щоб не звести весь городній сезон нанівець.

Схожі статті

Підживлення картоплі до 30 червня – вирішальне для врожаю: тільки ці добрива варті уваги

До кінця червня городники повинні встигнути підживити картоплю, щоб в подальшому отримати щедрі врожаї з грядок. Які добрива ідеально для цього підійдуть – розповість "Сенсація".

На Рівненщині між рядками огірків висівають сидерати – і збирають на 30% більше врожаю

Якісні добрива і правильний полив – зазвичай так городники намагаються збільшити врожайність томатів. Але для цього, як виявилося, можна використовувати ще й сидерати. Розповідаємо про цікавий метод.

75 г + 10 л води – перці ростуть великими, соковитими та довше зберігаються

Хочете гарний врожай перцю, але щороку він виходить посереднім? Можливо, просто не вистачає підживлення. Але не будь-якого, а 1-го конкретного добрива. Розповідаємо секрет досвідчених городників.

Німецький секрет врожайності: 4 добрива для помідорів, які підгледіли переселенці

Німці до всього підходять дуже відповідально. Навіть до городництва. Тому вони вміють вирощувати класні томати. І головною причиною їхнього успіху є добрива. Точніше, одразу 4 правильні підживки.

Слимаків з городу вивести легко: 5 домашніх рецептів, які є дуже дієвими – схвалено агрономами

На вашому городі повно слимаків? Це дуже неприємна ситуація, яка може вартувати вам врожаю. Та якщо вчасно скористаєтеся цими простими методами, тоді "непроханих гостей" на ваших грядках не буде.

Свіжі овочі будуть до глибокої осені: що посіяти до липня – встигніть зібрати ще 2 хвилі урожаю

Лише кілька днів відділяє нас від другого літнього місяця. І оскільки до липня ще є час – городники можуть подбати про посів деяких овочевих культур. Тоді у вас буде шанс зібрати ще 2 хвилі врожаю.