Огірки будуть рівненькі, як на виставку: 2 правила для уникнення деформації плодів

Урожай огірків часто здатен здивувати неочікуваними сюрпризами: то вони дуже гірки, то надзвичайно колючі, то дивовижним чином криві. Як цього уникнути?

Може здатися, що бажання виростити ідеально рівні огірки — це суто примха. Але насправді, криві огірки — ще та морока. Перш за все, вони абсолютно не підходять для консервації. Тобто, для цих цілей це вже брак. По-друге, з ними важко працювати, якщо нарізаєш їх на салат. І навіть порізати їх вздовж, щоб з’їсти у сирому вигляді неможливо.

З якої сторони не поглянь, ніби і урожай, а користі з нього ніякої. І це при тому, що огірки можуть бути смачними та ароматними. Тоді стає вдвічі неприємно.

Агроном розповів, як уникнути деформації огірків

Холодостійкі сорт огірків: Ескімос
Агроном розповів, як уникнути деформації огірків

Що необхідно зробити, аби уникнути подібних результатів? По-перше, припиніть думати, що підв’язовання огірків вам не потрібне. Це необхідно для того, аби плоди розвивалися, повисаючі в повітрі. Вони не тільки отримують достатню кількість сонячного проміння, а також захищені від грибкових захворювань.

Таким чином вони мають багато простору для росту, і їм нічого не заважає. Коли огірок зростає на землі, то його тіло розвивається там, де для нього є місце. Відповідно, плоди можуть бути криві, косі, скручені, тощо.

Коли огірок розвивається у повітрі, то він зростає лише так, як це задумано природою, і виходить ідеально рівний, чистий, і апетитний.

Друга причина може критися у недостатній кількості поживних речовин. Так само як люди починають виглядати інакше, якщо їм під час розвитку не дістає якихось елементів, так і овочі не потішать апетитним виглядом.

Вони потребують достатньої кількості азоту, фосфору і калію для нормального росту і розвитку. Якщо у вашому городі їх дефіцит, то готуйтеся до “веселого” врожаю, зокрема серед огірків. Вирішити цю проблему можна досить просто, підживлюють чи культури комплексними добривами, які розраховані на покращення врожайності та якості плодів.

 

Схожі статті

Кулінари наголошують: НЕ консервуйте огірки цим способом – ризик бродіння в банках 50%

Консервування овочів таким чином, призведе до бродіння та розчарування. Досвідчені кулінари пояснили, яким чином робити цю справу точно не слід.

На Одещині ця кукурудза розкуповується як цукерки: 6 сортів, від яких всі в захваті

Вибір смачної кукурудзи у кожного буде свій. Якщо ви хочете віднайти свою фаворитку серед безлічі сортів, які пропонують селекціонери – то зверніть увагу на ці 6 варіантів з добірки "Сенсації".

Фітофтороз у 2025-му безжалісний: як захистити свої помідори від головного ворога

Фітофтороз завжди був неприємною проблемою. Але останніми роками він якийсь особливо активний. І 2025 точно не буде винятком. Тому потрібно вчасно підготуватися, щоб не дати фітофторі шансу.

Цим поливають усе – від томатів до буряка: на Рівненщині знайшли потужний рецепт 10 в 1

Існують універсальні препарати, якими можна підживлювати всі овочі без обмежень. От і виходить 10 в одному – наколотили й нумо поливати. Урожай буде таким, що доведеться ще й сусідам роздавати.

Шпаки більше не захочуть в гості: 3 супер-методи захисту вишні і черешні у 2025-му

Шпаки на городі відносяться до списку небажаних гостей, яких прибрати з ділянки від черешень і вишень не так вже й просто – перевірені методи, які стануть вам у нагоді.

Лише 1 раз на 7 днів: які овочі посадити, якщо ви рідко буваєте на дачі та не хочете працювати

Якщо ваші приїзди на дачу відбуваються тільки на вихідні і при цьому ви не хочете весь час стирчати на городі, то можна посадити ці рослини і більше не про що не переживати до кінця сезону.