Це насіння люфи виросте навіть на Волині: у центрі України взагалі встелить щедрим урожаєм

На Волині, Київщині, Житомирщині та Рівненщині, а особливо на Полтавщині, не реально добре росте цей сорт люфи. З цього овоча будуть смачні страви й навіть практичні мочалки.

Хто постійно пам’ятає, знає та враховує те, що Україна є аграрною країною, той не здивується тому, що тут уже успішно вирощують навіть люфу. Молоді плоди цієї рослини нагадують кабачки, мають неповторний смак і запах. Але куштувати їх можна лише молодими. Готові, дозрілі й насичені плоди люфи ніхто вже не їсть. Насамперед, тому, що під шкіркою плодів ховається гіпоалергенна мочалка.

Так, молоді плоди люфи дуже часто можна зустріти в кулінарії азіатських і африканських країн. Там їх додають в супи, рагу, салати, просто тушкують, смажать на пательні, ніби цукіні. А вирощувати люфу можна, й це вже давно роблять, в Україні. Одним із відомих і доступних на сьогодні сортів люфи є “Мочалка”. Так, саме так цей сорт і називається. У зв’язку з тим, що зрілі плоди цього овоча стають дуже волокнистими, з них просто беруть й виготовляють мочалки. До того ж, натуральні та такі, що не викликають алергії.

Садівники пояснили, в яких областях України добре росте сорт люфи Мочалка
Садівники пояснили, в яких областях України добре росте сорт люфи Мочалка

Насіння люфи “Мочалка” дарує величезні плоди циліндричної форми та є трішки ребристими. Цей однорічний сорт овоча створює ліану завдовжки до двох-чотирьох метрів, а плоди можуть становити від 40 і до 60 сантиметрів. Що цікаво, цей сорт люфи починає плодоносити з вересня. Очікувати на урожай влітку не варто. Надзвичайно важливо те, що люфа є мега універсальним овочем. За бажанням, його можна куштувати, ніби цукіні. А хто хоче, той може розпочати власний бізнес із вирощування та продажу мочалок.

Виробники цього насіння підкреслюють, використовувати мочалку за призначенням слід наступним чином: з люфи слід вийняти насіння, промити під проточною водою та ополоснути в окропі. Молоді плоди можна навіть консервувати, тушкувати, смажити та варити.

В разі, якщо є бажання висадити люфу на розсаду, це слід робити в перших числах квітня. Тоді, вже в другій половині травня рослини можна буде висаджувати на грядку. Слід знати й пам’ятати, що люфа любить добре освітлені ділянки. А ось щодо ґрунту, цей овоч не є вибагливим. Посадити люфу можна, як у чорнозем на Полтавщині, так і в супісках на Рівненщині, Житомирщини, Волині та Київщині. Поливати люфу слід регулярно, а підживлювати бажано лише один раз на два місяці. Це мають бути органічні добрива. Починаючи з червня садівники повинні не забувати підв’язувати ліану до якоїсь стійкої опори.

Схожі статті

Підживлення картоплі до 30 червня – вирішальне для врожаю: тільки ці добрива варті уваги

До кінця червня городники повинні встигнути підживити картоплю, щоб в подальшому отримати щедрі врожаї з грядок. Які добрива ідеально для цього підійдуть – розповість "Сенсація".

На Рівненщині між рядками огірків висівають сидерати – і збирають на 30% більше врожаю

Якісні добрива і правильний полив – зазвичай так городники намагаються збільшити врожайність томатів. Але для цього, як виявилося, можна використовувати ще й сидерати. Розповідаємо про цікавий метод.

75 г + 10 л води – перці ростуть великими, соковитими та довше зберігаються

Хочете гарний врожай перцю, але щороку він виходить посереднім? Можливо, просто не вистачає підживлення. Але не будь-якого, а 1-го конкретного добрива. Розповідаємо секрет досвідчених городників.

Німецький секрет врожайності: 4 добрива для помідорів, які підгледіли переселенці

Німці до всього підходять дуже відповідально. Навіть до городництва. Тому вони вміють вирощувати класні томати. І головною причиною їхнього успіху є добрива. Точніше, одразу 4 правильні підживки.

Слимаків з городу вивести легко: 5 домашніх рецептів, які є дуже дієвими – схвалено агрономами

На вашому городі повно слимаків? Це дуже неприємна ситуація, яка може вартувати вам врожаю. Та якщо вчасно скористаєтеся цими простими методами, тоді "непроханих гостей" на ваших грядках не буде.

Свіжі овочі будуть до глибокої осені: що посіяти до липня – встигніть зібрати ще 2 хвилі урожаю

Лише кілька днів відділяє нас від другого літнього місяця. І оскільки до липня ще є час – городники можуть подбати про посів деяких овочевих культур. Тоді у вас буде шанс зібрати ще 2 хвилі врожаю.