Не садіть розсаду зранку: закладаємо рекордний врожай помідорів на 2025-й рік

Розсаду не рекомендується висаджувати в будь-який зручний для вас час, адже від цього залежить, як саме ваша розсада приживеться і який результат ви отримаєте в майбутньому. Зранку, вдень чи ввечері?

Час висадки рослин грає вирішальну роль, і саме від цього залежить успішність вирощування культур. Найбільш сприятливим періодом для висадки розсади є вечір, коли температура повітря помірна. У ці години ґрунт вже не такий холодний, як зранку, і краще підходить для висадки, ніж вдень, коли земля перегріта сонцем. Зазвичай ввечері повітря має вищу вологість, це в свою чергу теж позитивно впливає на ріст розсади.

Городники розповіли, чому не можна висаджувати розсаду томатів зранку
Городники розповіли, чому не можна висаджувати розсаду томатів зранку

Ще одну важливу роль відіграє освітлення. Світло є необхідним для рослин, але надмірне сонце вдень здатне завдати серйозної шкоди молодим паросткам. Пряме сонячне світло спричиняє опіки на листі, а також пересушує ґрунт. Через те вечірнє сонце є найбільш сприятливим, воно не перегріває розсаду, тому не забувайте під час висаджування розсади враховувати температуру землі.

Найбільшою перевагою вечірньої висадки є те, що протягом ночі рослини мають достатньо часу на відновлення та адаптацію до нових умов вирощування. Це сприяє кращому укоріненню та зміцнює розсаду.

Городники розповіли, чому не можна висаджувати розсаду томатів зранку
Городники розповіли, чому не можна висаджувати розсаду томатів зранку

У південних, жарких регіонах найсприятливішим періодом висадки розсади є пізній вечір, коли сонця вже взагалі немає. На півночі краще висаджувати рослини зранку.

Отже, можна зробити висновок, що все ж потрібно орієнтуватись на конкретний регіон, клімат, температуру повітря, адже від цього залежить, коли краще садити розсаду. Але все ж таки у більшості випадків саме вечір є найкращим періодом для проведення цієї процедури. Важливо не нехтувати цим правилом, адже саме від цього залежить те, як буде розвиватись ваша розсада томатів, і яким буде майбутній врожай культури.

Схожі статті

Фітофтороз у 2025-му безжалісний: як захистити свої помідори від головного ворога

Фітофтороз завжди був неприємною проблемою. Але останніми роками він якийсь особливо активний. І 2025 точно не буде винятком. Тому потрібно вчасно підготуватися, щоб не дати фітофторі шансу.

Цим поливають усе – від томатів до буряка: на Рівненщині знайшли потужний рецепт 10 в 1

Існують універсальні препарати, якими можна підживлювати всі овочі без обмежень. От і виходить 10 в одному – наколотили й нумо поливати. Урожай буде таким, що доведеться ще й сусідам роздавати.

Шпаки більше не захочуть в гості: 3 супер-методи захисту вишні і черешні у 2025-му

Шпаки на городі відносяться до списку небажаних гостей, яких прибрати з ділянки від черешень і вишень не так вже й просто – перевірені методи, які стануть вам у нагоді.

Лише 1 раз на 7 днів: які овочі посадити, якщо ви рідко буваєте на дачі та не хочете працювати

Якщо ваші приїзди на дачу відбуваються тільки на вихідні і при цьому ви не хочете весь час стирчати на городі, то можна посадити ці рослини і більше не про що не переживати до кінця сезону.

Рожевий, жовтий і білий! Ці 3 сорти аґрусу – справжнє свято на городі: діти його обожнюють

Аґрус смакує і дорослим, і малим, але щоб ця культура вродила рясний і солодкий врожай, потрібно обрати правильний сорт – чим підгодувати ягідні кущі?

На Черкащині фермери сіють сидерати одразу після часнику – пояснили, чому це важливо вже зараз

Часник — далеко не простий овоч! Є декілька важливих причин того, чому після його вирощування слід негайно садити сидерати. Не всі садівники, навіть досвідчені, знають й роблять це!