Щоб тирса на городі приносила лише користь: всього 2 простих інгредієнтів, але є нюанси

Після спеціальної обробки звичайна тирса перетворюється на супер добрива, яке можна застосувати не тільки в саду, але і на городі. Головне все зробити правильно!

Багато сучасних городників вважають тирсу найдешевшим органічним матеріалом, який з користю можна застосувати одночасно і в саду, і на городі, а також в квітниках. Однак перш ніж використовувати тирсу як добрива, та декоротивний матеріал вона повинна пройти спеціальну обробку. Також ви повинні знати декілька дуже важливих правил.

  • По-перше: у сирому вигляді свіжа тирса негативно впливає на ґрунт.
  • По-друге: у городі і саду можна використовувати тільки ті тирсу, яка не містить хімічних речовин – фарби, лаку та олії.
Куди ще можна використовувати тирсу на дачі
Куди ще можна використовувати тирсу на дачі

Як же перетворити тирсу на натуральне добриво?

При використанні тирси на присадибній ділянці, необхідно їх змішувати з азотовмісними добривами. Найчастіше використовують сечовину, яка багата на азот.

Для цього вам знадобиться 2 полотна плівки. Першу необхідно розкласти землі. На неї висипати 3 цебра тирси, до яких додається 200 г сечовини. Щоб добриво розчинилося, потрібно додати 10 л води і добре перемішати. Тирса повинна добре просочитися рідиною, тому розподіліть все на плівці і накрийте зверху другим шматком поліетилену і залиште приблизно на 14 днів для “дозрівання”.

Як швидко зробити органічне добриво своїми руками
Як швидко зробити органічне добриво своїми руками

Підготовлений таким чином матеріал використовують для мульчування ґрунту при вирощуванні різних культур, як добавки для компосту, а також у вигляді розпушувача глинистого ґрунту.

Ще одне найпопулярніше застосування тирси на дачі – це у вигляді шару для створення теплих грядок, а також влаштування екологічних доріжок і стежок. Така тирса не лише утримуватиме вологу, а й перешкоджатиме зростанню бур’янів.

Схожі статті

Бачите листя на буряку? Час підживлювати: це 1 добриво робить коренеплоди величезними

Коли на буряку з'являється листя, городнику треба думати про підживлення грядки. Зробити це треба правильно та вчасно, інакше врожай буде дрібним. Пояснюємо, яку підживку краще обрати для буряка.

“Павутина” на городі: коли з нею треба боротися, а коли – це просто невинний павучок

"Павутина" на городі може бути як продуктом діяльності звичайного павучка, так і ознакою наявності шкідника – павутинного кліща. Як відрізнити павуче павутиння від кліщового? Розповідаємо.

Встигніть до 7 червня: всього один обов’язковий полив — і помідори родять аж до жовтня

Чимало городників не знають, що всього одним поливом на початку літа можна змінити врожайність помідорів. Не дорогим магазинним добривом, не обприскуванням, а звичайною водою з правильною добавкою.

Всього 2 інгредієнти і 1 рух: на Полтавщині вигадали добриво для томатів-рекордсменів у 2025

Городники Полтавщини вигадали універсальне добриво, яке коштуватиме копійки, але врожайність пасльонових культур збільшить в кілька разів. "Сенсація" дізналася його рецепт і ділиться із читачами.

План робіт на городі в червні: 4 обов’язкові дії, без яких неможливий якісний врожай-2025

Роботи в червні у садівників дуже й дуже багато! Але з таким планом, як ось цей, можна буде встигнути просто все! Успіх і шикарний урожай в 2025 році буде гарантовано всім!

Українець посадив огірки в цьому і вже збирає врожай: 3 причини того, чому варто робити так

З такою посадкою огірків, садівники в Україні почали збирати врожай уже сьогодні, 1 червня! Це настільки просто, зрозуміло та ефективно, що це радять робити всім!