Багато сучасних городників вважають тирсу найдешевшим органічним матеріалом, який з користю можна застосувати одночасно і в саду, і на городі, а також в квітниках. Однак перш ніж використовувати тирсу як добрива, та декоротивний матеріал вона повинна пройти спеціальну обробку. Також ви повинні знати декілька дуже важливих правил.
- По-перше: у сирому вигляді свіжа тирса негативно впливає на ґрунт.
- По-друге: у городі і саду можна використовувати тільки ті тирсу, яка не містить хімічних речовин – фарби, лаку та олії.

Як же перетворити тирсу на натуральне добриво?
При використанні тирси на присадибній ділянці, необхідно їх змішувати з азотовмісними добривами. Найчастіше використовують сечовину, яка багата на азот.
Для цього вам знадобиться 2 полотна плівки. Першу необхідно розкласти землі. На неї висипати 3 цебра тирси, до яких додається 200 г сечовини. Щоб добриво розчинилося, потрібно додати 10 л води і добре перемішати. Тирса повинна добре просочитися рідиною, тому розподіліть все на плівці і накрийте зверху другим шматком поліетилену і залиште приблизно на 14 днів для “дозрівання”.

Підготовлений таким чином матеріал використовують для мульчування ґрунту при вирощуванні різних культур, як добавки для компосту, а також у вигляді розпушувача глинистого ґрунту.
Ще одне найпопулярніше застосування тирси на дачі – це у вигляді шару для створення теплих грядок, а також влаштування екологічних доріжок і стежок. Така тирса не лише утримуватиме вологу, а й перешкоджатиме зростанню бур’янів.