Садівники часто зіштовхуються з такою проблемою, коли слива не плодоносить. Хоч і були дотриманні всі умови щодо догляду, дерево все одно може не давати врожай перші кілька років, що неабияк засмучує дачників.
Причин цього є безліч, це може бути як нестача поживних речовин або підмерзання дерева. Також іноді так може траплятись через погане запилення або якщо минулого сезону ви зібрали рекордний врожай, то дерево може взяти паузу. Відомо, що більшість сортів потребують поруч інше сливове дерево для ефективного запилення. Якщо поряд немає інших слив, тоді варто посадити ще одне дерево, а також варто звертати увагу на особливості сортів, адже деякі здатні давати плоди аж на шостому році життя.

Щоб прискорити процес плодоношення, сливу потрібно регулярно підживлювати – навесні і восени. Ці дерева також часто піддаються різним захворюванням, які знижують здатність рослини до цвітіння й плодоношення. Поширеними є клястероспоріоз і плодова гниль. Щоб цього уникнути заздалегідь, потрібно протягом періоду вегетації проводити профілактичні обприскування – до і після фази цвітіння.
Що стосується шкідників, найнебезпечнішими для сливи є личинки пильщика, товстоніжки, гусені плодожерки. Щоб їх позбутись варто 3-4 рази обприскувати дерева інсектицидами, а також не забувати про перекопування та розпушування ґрунту в пристовбурних колах.

Важливо знати, що слива погано росте на важких, кислих ґрунтах. Восени варто розчинити 2 столові ложки сульфат калію і стільки ж суперфосфату в 10 літрах води. Навесні дерево краще підгодовувати азотними добривами, а у період цвітіння надати перевагу комплексним.
Ще один нюанс, плодоношення сливи залежить від місця, з якого було взято щеплення. Якщо щеплення здійснюється живцем, який взятий з вже плодоносної гілки, тоді перший врожай можна буде отримати вже на третій-четвертий рік після посадки. Використання бокових пагонів для щеплення уповільнює процес.