Вродять, як ніколи – “ахнуть” всі: в які дні червня 2025 садити кавуни й дині

Червень настав – кавуни й дині на підході до посадки у відкритий ґрунт. Городники розсекретили найсприятливіші дати для посіву – запам'ятайте ці дні.

Вирощування динь та кавунів в Україні відбувається через розсаду, але також можливий прямий посів у відкритий ґрунт, однак більшою популярністю користується все ж перший варіант, адже не завжди в другому проростає насіння.

Часто городники надають перевагу дотриманню місячного календаря, адже вважається, що фази Місяця можуть як позитивно, так і негативно впливати на ріст і розвиток рослин. Найсприятливішими днями для посіву баштанних культур в червні 2025 є – 2, 8-9, 11-14, 21-23, 26, 29.

Дачники розсекретили найкращі дати для посадки динь й кавунів у червні
Дачники розсекретили найкращі дати для посадки динь й кавунів у червні

Звичайно, що варто орієнтуватись і на температуру повітря та ґрунту. Насіння динь і кавунів надзвичайно вразливе до холоду, тому висівати його потрібно тоді, коли буде стабільно тепло і не передбачатимуться заморозки. Цього року весна була доволі прохолодною, тому висадка кавунів і динь дещо змістилась на пізніший час, зокрема на червень.

Перед посадкою необхідно зробити кілька моментів, які підвищать шанси на успішне проростання. Перш за все, варто провести калібрування, насіння слід занурити в розчин солі – 50 г солі + 1 склянка теплої води, після цього потрібно відсіяти те, що спливає – воно вам непотрібне . Потім насіння необхідно прогріти у воді температурою 60 градусів протягом 5 годин та обробити розчином марганцівки для знезараження.

Дачники розсекретили найкращі дати для посадки динь й кавунів у червні
Дачники розсекретили найкращі дати для посадки динь й кавунів у червні

Щоб загартувати рослини та зробити їх більш стійкими до нових умов вирощування, рекомендується покласти його на кілька годин у холодильник або чергувати холод і тепло протягом шести годин. Всі ці тонкощі вирощування сприяють гарному розвитку кавунів і динь, а також автоматично гарантують щедрий врожай солодких і соковитих плодів.

Схожі статті

Врожаю не буде ніде: не садіть ці 5 овочей біля перцю, бо виросте дрібним, гірким і несмачним

Сусідні культури на городі відіграють важливу роль у вирощуванні перцю, тому перш ніж його посадити, варто дізнатись, які овочі є сприятливими для нього.

Врожай зросте вдвічі: поливаю цим огірки щороку в червні на Полтавщині – не жовтіють ніколи

Для кожного дачника неприємно бачити, коли огірки на грядках починають жовтіти, але цього можна уникнути заздалегідь – чим полити овоч, щоб плоди були великими й смачними?

6 народних методів – і мухи й комарі забудуть до вас дорогу: як захистити оселю від комах

Комарі й мухи часто потрапляють в оселю та завдають дискомфорту для господарів будинку, але на щастя існує кілька методів, як прибрати цих комах.

Видалення листя у томатів може стати фатальною помилкою: 1 “за” і 5 “проти” такої процедури

Видалення листя в помідорів – чудовий спосіб трохи прорідити рослинні джунглі на відкритій грядці. Але чи завжди це потрібно робити? Розповідаємо усі подробиці у нашому матеріалі.

Коли та що потрібно виривати з городу до столу: 3 кроки, щоб узяти з зелені найбільше вітамінів

Їсти зелень потрібно тоді, коли в ній найбільше вітамінів! Для цього варто знати, коли та в який час її слід зривати на городі. З грядки й прямо до столу!

Суха та спекотна погода — ідеальна для павутинного кліща: 1 дія для профілактики на городі

Цього шкідника не буде на городі в спеку, якщо знати про всі ці дієві лайфхаки. Варто дотримуватися цих правил уже зараз, щоб потім не мати клопоту з цим павутинним кліщем.