Як виростити солодку полуницю, як у Херсоні: просто дотримуйтесь цих простих 5 правил

Найсмачніша полуниця, за оцінками експертів, вирощується на півдні України – у Херсонській, Одеській та Миколаївській областях. Дізнайся 5 простих секретів від цих чемпіонів.

Полуниця дуже любить тепло і сонечко, а ще – дбайливий догляд. Тоді, як зізнаються чемпіони України з вирощування даної культури – городники з Миколаївської, Херсонської та Одеської областей, рясний урожай вам гарантовано. За словами дачників, вони користуються лише п’ятьма простими правилами.

Правило №1 Сорт

Завжди обирайте лише ті сорти, які підходять до кліматичних умов саме вашого регіону. Часто буває, що популярні гібриди від закордонних селекціонерів, потрапивши у своє середовище, не показують заявлених результатів. Полуниця починає хворіти, в результаті ви отримаєте мізерний урожай дрібних, несмачних кислих ягід.

Агрономи назвали врожайний сорт полуниці
Агрономи назвали врожайний сорт полуниці

Також варто відмовитись від сортів, які зазвичай використовують для промислового вирощування – на продаж. Всі вони відрізняються великими розмірами, привабливим зовнішнім виглядом, гарною транспортабельністю та тривалим терміном зберігання, але зі смаковими якостями все буде дуже посередньо. Тому якщо ви дійсно хочете смачну, солодку полуницю, то зверніть увагу на сорти з не такою великою врожайністю, але з високим вмістом цукру.

Правило №2 Оновлення

Щоб отримувати хороший урожай полуниці, не слід забувати про сівозміну. Кожні 3-4 роки місце для вирощування полуниць потрібно оновлювати. Найкраще ягоду пересаджувати на сонячні грядки, де до цього росли представники бобових культур, коренеплоди та зелень.

Садівники розповіли, чим підживлювати полуницю для великого врожаю
Садівники розповіли, чим підживлювати полуницю для великого врожаю

Правило №3 Харчування

Тільки на родючому ґрунті полуниця добре ростиме, пишно цвістиме і даватиме якісний урожай, тому про харчування не слід забувати. Найкраще користуватися органікою.

Правило №4 Полив

Важливий фактор, про який багато хто забуває. Полуниця є дуже вологолюбною культурою, але при цьому не терпить болота, тому дуже важливо забезпечити їй грамотний своєчасний полив.

Садівники розповіли, що потрібно зробити з ґрунтом після полуниці
Садівники розповіли, що потрібно зробити з ґрунтом після полуниці

Правило №5 Підготовка

Після збирання врожаю роботи на полуничній грядці не припиняються. У цей період ви маєте підготувати її до зими. Видалити всі уражені кущі, обрізати листя та мульчувати кущі (після перших морозів).

Схожі статті

Попелиця на трояндах, що п’є сік з пелюсток і бутонів: швидка дія проти неї з 2 компонентів

Всі до останньої попелиці втечуть з пелюстків троянд раз і на весь сезон-2025. Обробити троянди для цього варто вже зараз, оскільки, вони досі можуть не розпускатися через шкідників.

У червні 2025 року на Полтавщині прогнозують до 4 хвиль спеки – ось як підготувати огірки

Часто причиною невдалого врожаю є спека, а саме ігнорування високої температури для ваших рослин – що зробити з огірками, щоб зібрати рекордний врожай в 2025-му?

Влітку на Вінниччині “годують” кабачки не добривом, а звичайною крупою – океан врожаю

Потужне добриво для кабачків у Вінницькій області готують не з курячого посліду або магазинних добрив. Городники вигадали новий лайфхак – відібрали пшоно в курочок і зробили з нього поживний настій.

Це не добриво, а чарівна паличка: ось чим на Одещині полити перець після посадки в ґрунт в 2025

Якщо ви вже встигли посадити перець у відкритий ґрунт, тоді саме час його підживити – що радять внести досвідчені городники під кожен кущ цієї культури?

Понад 13 кг з одного куща: полийте картоплю цим до кінця червня – не добриво, а чемпіон 2025

Кожен городник, коли налаштований отримати величезний врожай картоплі, робить все можливе для того, щоб так сталося – чого саме потребує бульба в червні?

До 15 червня – одне, після 15 червня – інше: 2 добрива для перців, які треба знати, коли давати

Вирощування солодкого перцю на домашньому городі має свої нюанси. Один з них стосується підживлення. Які добрива та коли вносити – розповідаємо читачам "Сенсації".