Полуниця дуже любить тепло і сонечко, а ще – дбайливий догляд. Тоді, як зізнаються чемпіони України з вирощування даної культури – городники з Миколаївської, Херсонської та Одеської областей, рясний урожай вам гарантовано. За словами дачників, вони користуються лише п’ятьма простими правилами.
Правило №1 Сорт
Завжди обирайте лише ті сорти, які підходять до кліматичних умов саме вашого регіону. Часто буває, що популярні гібриди від закордонних селекціонерів, потрапивши у своє середовище, не показують заявлених результатів. Полуниця починає хворіти, в результаті ви отримаєте мізерний урожай дрібних, несмачних кислих ягід.

Також варто відмовитись від сортів, які зазвичай використовують для промислового вирощування – на продаж. Всі вони відрізняються великими розмірами, привабливим зовнішнім виглядом, гарною транспортабельністю та тривалим терміном зберігання, але зі смаковими якостями все буде дуже посередньо. Тому якщо ви дійсно хочете смачну, солодку полуницю, то зверніть увагу на сорти з не такою великою врожайністю, але з високим вмістом цукру.
Правило №2 Оновлення
Щоб отримувати хороший урожай полуниці, не слід забувати про сівозміну. Кожні 3-4 роки місце для вирощування полуниць потрібно оновлювати. Найкраще ягоду пересаджувати на сонячні грядки, де до цього росли представники бобових культур, коренеплоди та зелень.

Правило №3 Харчування
Тільки на родючому ґрунті полуниця добре ростиме, пишно цвістиме і даватиме якісний урожай, тому про харчування не слід забувати. Найкраще користуватися органікою.
Правило №4 Полив
Важливий фактор, про який багато хто забуває. Полуниця є дуже вологолюбною культурою, але при цьому не терпить болота, тому дуже важливо забезпечити їй грамотний своєчасний полив.

Правило №5 Підготовка
Після збирання врожаю роботи на полуничній грядці не припиняються. У цей період ви маєте підготувати її до зими. Видалити всі уражені кущі, обрізати листя та мульчувати кущі (після перших морозів).