Це не добриво, а чарівна паличка: на Волині огірки після нього в’яжуть по 18 шт навіть у спеку

Якщо вчасно і правильно підживити огірки, то урожай буде великим і смачним навіть у спеку, чи холодне літо. Дізнайтеся, які добрива найкраще підходять для огірків.

Огірки – рослини з поверхневою кореневою системою. Саме тому вони не терплять посуху і пекуче сонце. Часто під час сильної літньої спеки листя огірків жовтіє та сохне, а сама рослина припиняє плодоносити.

Для того, щоб гарантовано мати гарний урожай огірків, потрібно регулярно поливати рослину, а також її підживлювати. Підживлення зміцнює імунітет рослини, робить її стійкішою до різних погодних умов, шкідників та хвороб.

Підживлювати огірки слід мінімум три рази. Вперше – через 2 тижні після перших сходів, вдруге – коли рослина почне активно цвісти, а втретє – під час плодоношення.

Чим підживити огірки після сходів

Яке добриво збільшить врожайність огірків на 60%
Аграрії розповіли, чим обробити огірки, щоб отримати максимальний урожай

Через 10-12 днів після перших сходів слід підживити огірки для зміцнення кореневої системи і стовбурів. Для цього найкраще використати органічне добриво: курячий послід, коров’як, чи компост. Для приготування добрива слід розвести коров’як, чи курячий послід з водою у співвідношенні 1:10. Отриманим розчином треба полити рослини під корінь.

Також чудовим підживленням стане розчин аміачної селітри. Для приготування розчину 20 грамів селітри треба розвести у 10 літрах води і обробити огірки.

Підживлення огірків під час цвітіння

Під час цвітіння огірки також можна підживлювати органічними добривами (пташиний послід, коров’як). Також можна приготувати й інші дієві добрива. Одним із таких є розчин калійної селітри і суперфосфату. На 10 літрів води додайте 30 грамів калійної селітри та 40 грамів суперфосфату. Отриманим розчином треба полити рослину під корінь.

Як запилити огірки та томати самотужки
Аграрії розповіли, чим обробити огірки, щоб отримати максимальний урожай

Підживлення під час плодоношення

Під час плодоношення чудовим добривом стане нітрофоска. 1 столову ложку треба розвести на 10 літрів води і обробити огірки.

Схожі статті

Відстань має значення: надумали садити дерево – відступіть від паркану, і не 1 метр

Якщо надумали висаджувати дерева на присадибній ділянці, обов'язково врахуйте, що коріння та крона ваших насаджень можуть затіняти та вибирати поживні речовини з ґрунту на сусідській ділянці.

Шкідники бояться, а бджолам хоч би що: ось як городники на Полтавщині захищають свій сад

Щоб захистити свої рослини від шкідників ми готові активно користуватися інсектицидними розчинами. Але є спосіб природний і простий. Розповідаємо про нього детальніше.

Бананова шкірка потрібна цим 2 овочам як повітря, а ви це ігнорували: ростуть як на дріжджах

Зазвичай у бананової шкірки немає ніякої іншої долі, окрім як рушити до смітника. Але досвідчені городники так ніколи не вчинять. Для неї є інше призначення.

Чи пізно висаджувати кавуни у червні 2025? Городники на Одещині тільки почали, і ось чому

Так сталося, що ви не встигли висадити у себе на городі кавуни? Розповідаємо в нашому матеріалі, чи можна це зробити прямо зараз, і чому так.

З 3-х способів зберігання часнику – лише цей реально працює: 99% зубчиків як тільки з грядки

Зберігання часнику після збору врожаю – особливе завдання для городників. Якщо діяти не за правилами, культура швидко зіпсується і до кінця зими не "дотягне". Розповідаємо, що саме потрібно робити.

Залишилася цибуля з минулого року – зберіть лушпиння! Ніби сміття, а ось скільки користі

Цибулеве лушпиння зазвичай збирають для того, аби пофарбувати крашанки на Великдень. Тим часом це цінний продукт, з якого можна приготувати добриво для городини та ще дещо.