Вода з крану і фільтрована: якою поливати капусту – результат експерименту на 2-х грядках

Якою саме водою слід поливати капусту, з'ясували українські садівники. Вони розібралися в якості води з-під крану, колодязів, свердловин і фільтрів. В результаті, обрали оптимальний варіант!

Кожен український садівник, який вирощує капусту з року в рік, знає, що вона любить вологу. А саме, рясний і регулярний полив. При цьому, цей овоч не любить крайнощів, щоб було зовсім сухо, або, щоб навколо утворювалося ціле болото. Розібралися садівники зі стажем і щодо того, якою ж водою краще всього її поливати: з-під крану чи фільтрованою? Декілька садівників проводили такий експеримент минулого літа на двох грядках: з одного боку вони поливали капусту водою з-під крану, а з іншого — фільтрованою водичкою. І ось, що вони зрозуміли.

Насамперед, поливати капусту водою з-під крану, можна! В принципі, це логічно й зрозуміло, навіть без експериментів, адже місцеві “Водоканали” все одно подають очищену воду, що відповідає показникам якості. Утім, вода з-під крану для поливу капусти повинна бути не холодною. Її температура має становити від +18 до +23 градусів тепла (потрібно для того, щоб у рослин не виникало стресу від поливу холодною водою).

Садівники пояснили, якою водою краще всього поливати капусту
Садівники пояснили, якою водою краще всього поливати капусту

Друге, що варто знати, воду з-під крану слід відстоювати у відкритих ємностях. Це потрібно робити для того, щоб з цієї води випаровувався хлор, який водоканали додають для очищення води. Поливати капусту фільтрованою водою можна 100%, але такий варіант поливу не є обов’язковим. До того ж, це вже буде вважатися дорогим методом вирощування капусти. Фільтрувати воду слід лише в тому випадку, якщо домашня вода має чималу кількість домішок, або є надзвичайно жорсткою. Тоді фільтрування вбереже ґрунт від накопичення солей.

Капусту можна сміливо поливати водою зі свердловини чи колодязя. Утім, ця вода дуже часто буває холодною. Тому, її варто набирати в ємності, надавати можливість добре прогрітися на сонечку, а вже потім переходити до поливу овочів.

Схожі статті

У червні – зверніть увагу: 3 різні методи затінення огірків – аграрії пояснили переваги кожного

Лайфхаки того, як створити тінь над огірками не витрачаючи на це багато грошей. У деяких випадках, не знадобиться навіть ні копійки. Завдяки цьому, овочі не скидатимуть свої зав'язі.

Агрономи протестували 7 видів підживлень для полуниці: лише одне показало реальний результат

Сьогодні пропонують величезну кількість органічних підживлень для полуниці і все обіцяють приголомшливий результат, але на практиці все виглядає інакше.

9 із 10 городників допускають критичну помилку при вирощуванні кабачків: НЕ робіть ось так

Вирощування кабачків – тільки на перший погляд проста справа. Та чи знаєте ви, що згідно із неофіційною статистикою 9 із 10 городників залишаються без врожаю. Розповідаємо, через що це відбувається.

2 обробки – і листя груші очищається від плям: новий підхід аграріїв Чернігівщини

Листя груші не матиме плям, якщо один раз в тиждень оприскувати її цими засобами. Садівники перевірили та переконалися в тому, що все це дуже дієво та ефективно!

Не компост і навіть не зола: ось чим на Полтавщині “годують” всі овочі на городі – гори врожаю

Кожен городник, який мріє про багатий урожай знає, що без підгодівлі не обійтися. Які органічні добрива, крім компосту та золи застосовують у Полтавській області?

Забудьте про мідний купорос: ось що у 2025 році справді працює від плодової гнилі та парші

Цей універсальний засіб діє від більшості грибків і гнилій, що тільки можуть бути в саду, на ділянці та в городі. Вони дуже ефективні, якщо їх правильно обирати та користуватися ними, як слід!