Кожен український садівник, який вирощує капусту з року в рік, знає, що вона любить вологу. А саме, рясний і регулярний полив. При цьому, цей овоч не любить крайнощів, щоб було зовсім сухо, або, щоб навколо утворювалося ціле болото. Розібралися садівники зі стажем і щодо того, якою ж водою краще всього її поливати: з-під крану чи фільтрованою? Декілька садівників проводили такий експеримент минулого літа на двох грядках: з одного боку вони поливали капусту водою з-під крану, а з іншого — фільтрованою водичкою. І ось, що вони зрозуміли.
Насамперед, поливати капусту водою з-під крану, можна! В принципі, це логічно й зрозуміло, навіть без експериментів, адже місцеві “Водоканали” все одно подають очищену воду, що відповідає показникам якості. Утім, вода з-під крану для поливу капусти повинна бути не холодною. Її температура має становити від +18 до +23 градусів тепла (потрібно для того, щоб у рослин не виникало стресу від поливу холодною водою).

Друге, що варто знати, воду з-під крану слід відстоювати у відкритих ємностях. Це потрібно робити для того, щоб з цієї води випаровувався хлор, який водоканали додають для очищення води. Поливати капусту фільтрованою водою можна 100%, але такий варіант поливу не є обов’язковим. До того ж, це вже буде вважатися дорогим методом вирощування капусти. Фільтрувати воду слід лише в тому випадку, якщо домашня вода має чималу кількість домішок, або є надзвичайно жорсткою. Тоді фільтрування вбереже ґрунт від накопичення солей.
Капусту можна сміливо поливати водою зі свердловини чи колодязя. Утім, ця вода дуже часто буває холодною. Тому, її варто набирати в ємності, надавати можливість добре прогрітися на сонечку, а вже потім переходити до поливу овочів.