Безумовно, на урожайність впливає не тільки якість цвітіння та запилення, але й багато інших факторів, включаючи сорт. Втім, саме на цьому етапі велика кількість виноградарів допускає помилки, які відображаються на гронах.
Розповідаємо в нашому матеріалі, чого ви могли не знати про вирощування винограду, яких кроків уникати під час запилення, і чого не варто робити ні в якому разі.
Виноградарі розповіли, що не можна робити під час цвітіння грон

Цвітіння у винограду як правило розпочинається на початку червня і продовжується до середини місяця. Багато залежить від якості ґрунту, ступенів його зволоження та прогрітості, погоди.
Так само ми маємо ранні сорти винограду і пізні, і це також впливає на період цвітіння. Але найчастіша помилка, якої припускаються господарі – це обробка кущів від грибка під час запилення. Хоча ми працюємо не з інсектицидами у цей момент, а з фунгіцидами, це все одно токсичні речовини, які негативно впливають на екосистему і можуть стати причиною загибелі багатьох бджіл. Ви залишитеся без комах та без винограду.
Навіть якщо кущ погано себе почуває, приберіть заражене листя, але не працюйте з токсичними препаратами.

Окрім того, не шкодуйте листя, і прибирайте його біля грон. Справа в тому, що часто воно стає на перешкоді у комах, які просто не можуть добратися до квіток та запилити їх.
І наостанок необхідно відмітити, що також не варто додавати у цей період назад. Час для нього закінчився. І нам потрібна не лоза і не листя, а ягоди, і відповідно потрібно вступати до іншої гри: вносити калій, магній, фосфор та сульфур, і навіть бор. Але точно не азот. Якщо будете дотримуватися цих правил, імовірність, що ви отримаєте розкішний врожай буде зростати у рази.