3 помилки, які не допускають на Одещині під час цвітіння винограду: будуть не грона, а насмішка

Для винограду найважливішим етапом є цвітіння. Саме в цей момент вирішується, який урожай ви можете зібрати у сезоні. Розповідаємо в нашому матеріалі про популярні помилки.

Безумовно, на урожайність впливає не тільки якість цвітіння та запилення, але й багато інших факторів, включаючи сорт. Втім, саме на цьому етапі велика кількість виноградарів допускає помилки, які відображаються на гронах.

Розповідаємо в нашому матеріалі, чого ви могли не знати про вирощування винограду, яких кроків уникати під час запилення, і чого не варто робити ні в якому разі.

Виноградарі розповіли, що не можна робити під час цвітіння грон

Виноградарі розповіли, що не можна робити під час цвітіння грон

Цвітіння у винограду як правило розпочинається на початку червня і продовжується до середини місяця. Багато залежить від якості ґрунту, ступенів його зволоження та прогрітості, погоди.

Так само ми маємо ранні сорти винограду і пізні, і це також впливає на період цвітіння. Але найчастіша помилка, якої припускаються господарі – це обробка кущів від грибка під час запилення. Хоча ми працюємо не з інсектицидами у цей момент, а з фунгіцидами, це все одно токсичні речовини, які негативно впливають на екосистему і можуть стати причиною загибелі багатьох бджіл. Ви залишитеся без комах та без винограду.

Навіть якщо кущ погано себе почуває, приберіть заражене листя, але не працюйте з токсичними препаратами.

Виноградарі розповіли, що не можна робити під час цвітіння грон

Окрім того, не шкодуйте листя, і прибирайте його біля грон. Справа в тому, що часто воно стає на перешкоді у комах, які просто не можуть добратися до квіток та запилити їх.

І наостанок необхідно відмітити, що також не варто додавати у цей період назад. Час для нього закінчився. І нам потрібна не лоза і не листя, а ягоди, і відповідно потрібно вступати до іншої гри: вносити калій, магній, фосфор та сульфур, і навіть бор. Але точно не азот. Якщо будете дотримуватися цих правил, імовірність, що ви отримаєте розкішний врожай буде зростати у рази.

Схожі статті

До 15.06 – одне, після 15.06 – інше: 2 добрива для полуниці, які треба знати, коли давати

Щоб полуниця гарно родина з року в рік, її слід підживлювати навіть у червні. Причому добрива у першій половині місяця кардинально відрізняються від тих, які треба внести вже після плодоношення.

Влітку на Дніпропетровщині “годують” огірки не добривом, а звичайною крупою – море врожаю

З цим простим підживлення огірки почнуть стрімко рости та активно плодоносити аж до осені. Цікаво, що добриво готується на основі звичайного гороху.

Не весна й не осінь: 3 сидерати, які потрібно висіяти влітку – підживлятимуть і притінятимуть

Існує думка, що сидерати слід висівати або восени, або навесні. Насправді це можна сміливо робити й улітку. Таким чином землю корисними елементами наситите і тінь для культурних рослин організуєте.

Лише 1, але ключова обробка: фітофтора після такої “обходить” помідори 10-ю дорогою

Фітофтора часто вражає плоди помідорів і псує весь урожай. Для того, щоб не допустити появу фітофтори, треба вчасно і правильно обробити томати.

Цю 1 дію з баклажанами потрібно зробити до 30 червня: вродять на максимум вже в 2025

Городній сезон триває, тому саме час зробити з баклажанами одну дію, яка в майбутньому призведе до гарного результату – плодів буде "море" лише у вас.

Не зола і не дріжджі: ось чим на Херсонщині поливають кавуни, щоб виростали по 12 кг кожен

Для того, щоб виростити великі і смачні кавуни, потрібно знати кілька секретів. Одним із найважливіших пунктів є вчасне та правильне підживлення.