Це не добриво, а чарівна паличка: ось чим на Закарпатті рятують овочі від спеки 2025

Для того, щоб отримати великий і смачний урожай навіть в 40-градусну спеку, треба знати, чим правильно підживити городні культури. Навіть народні методи є дуже дієвими.

Різні городні культури мають різні потреби до умов вирощування та погодних умов. Так, якщо кавуни, дині, помідори та баклажани люблять спеку, то огірки, кабачки, морква та інші культури цю спеку просто не переносять.

Для того, щоб врятувати урожай від спекотного літа, потрібно зміцнити імунітет рослин. Є ряд добрив, які призначені для того, щоб зробити рослини більш стійкими до несприятливих погодних умов, зокрема до спеки.

Городники Волині розповіли, чим підживити огірки у спеку
Агрономи розповіли, як врятувати урожай від спеки

Також є народні методі, які дійсно працюють. Так, одним із таких добрив є розчин з содою та корицею. Для його приготування на 1 літру теплої води треба додати столову ложку соди і столову ложку кориці і ретельно перемішати. Після цього отриманий розчин розводимо з водою у співвідношенні 1:10. Тобто на літру розчину йде 10 літрів води. Готовим добривом рослини поливають під корінь, недопускаючи потрапляння на листя. Таке добриво слід використовувати два рази на місяць, тоді рослини набагато легше перенесуть посуху і спеку і дадуть гарний урожай.

Городники розповіли, яке добриво з кухні допоможе збільшити врожайність огірків
Агрономи розповіли, як врятувати урожай від спеки

Є ще один цікавий народний метод зберегти городину від посухи і спеку. Для цього слід приготувати добриво з додаванням лаврового листу, соди і йогурту, або кислого молока. Розчин готують так: 2 літри води доводять до кипіння, вимикають і додають 2 лаврових листа. Чекають 5 хвилин, щоб температура води трішки зменшилась і після цього додають 1 ст.л соди та 1 ст.л кислого молока.

Отриманий розчин залишають до повного охолодження і після цього розводять його з 5 літрами холодної води. Отриманим розчином поливають грядки рано-вранці або пізно ввечері, коли немає палючого сонця.

Схожі статті

Кріп у 2025-му будете роздавати родичам відрами на заморозку: просто полийте його цим

Не хочеться більше бачити у себе на городі куций кріп? Є дуже просте рішення, завдяки якому у вас буде купа свіжої зелені, яку також можна заморозити.

Попелиця, як набридлий залицяльник, не відстає? Ось як у Херсоні її випроваджують з подвір’я

Попелиця обожнює найніжніші тканини рослини, а тому обирає молоді пагони та листочки, що для господарів — видовище не з простих. Як впоратися з цим шкідником?

Щоб зберегти та підвищити врожай: чим обприскують томати у червні – полтавці знають, що робити

Влітку молоді томати потребують особливого і дбайливого догляду. Що потрібно обов'язково зробити з кущами у червні, щоб зберегти та підвищити врожай?

3 помилки, які не допускають на Одещині під час цвітіння винограду: будуть не грона, а насмішка

Для винограду найважливішим етапом є цвітіння. Саме в цей момент вирішується, який урожай ви можете зібрати у сезоні. Розповідаємо в нашому матеріалі про популярні помилки.

До 15.06 – одне, після 15.06 – інше: 2 добрива для полуниці, які треба знати, коли давати

Щоб полуниця гарно родина з року в рік, її слід підживлювати навіть у червні. Причому добрива у першій половині місяця кардинально відрізняються від тих, які треба внести вже після плодоношення.

Влітку на Дніпропетровщині “годують” огірки не добривом, а звичайною крупою – море врожаю

З цим простим підживлення огірки почнуть стрімко рости та активно плодоносити аж до осені. Цікаво, що добриво готується на основі звичайного гороху.