Літо – активний час на домашніх городах. В цей період дачники займаються активним доглядом за овочами на грядці, а ще – дбають про їх захист від шкідників і хвороб. Один із пунктів, який потребує уваги – це фітофтора. Грибкова інфекція вражає переважно помідори. Задля боротьби із нею дачники використовують різноманітні засоби, починаючи від народних і завершуючи професійними.
В кліматичних умовах Хмельниччини фермери застосовують в цьому сезоні біологічні засоби для захисту рослин від фітофтори. Серед них є ті, що містять в складі корисні мікроорганізми. Вони стають чудовими помічниками проти грибкових інфекцій та інших патогенів.

Біорепарати проти фітофтори можна придбати в спеціалізованих магазинах для садівництва та городу. Гарно подавлятимуть розвиток грибкових інфекцій біофунгіциди. Один із найдієвіших – це “Фітоспорин-М”. В його складі містяться особливі речовини, які перешкоджатимуть розвитку грибкових патогенів і в тому числі – фітофтори.
“Триходермін” – ще один компонент, який чудово впорається із патогенними мікроорганізмами і в тому числі – фітофторозом. Він перешкоджатиме розвитку грибка.
Чудовий ефект матиме в боротьбі із фітофторою і аптечний засіб – йод. Для приготування розчину на його основі необхідно взяти 9 літрів води. В неї додають 50 крапель йоду, 1 літр молочної сироватки або знежиреного молока. Готовий розчин використовують для обприскування рослин на грядці, а також – землю поряд і плоди, що вже зав’язалися. Проводять обробки йодом через кожні 10 днів, допоки не настане час збирати врожай.

Ще один засіб з кухні, який допоможе подолати фітофтору на помідорах – це сода. Її беруть в кількості 3 столових ложок та розчиняють в 10 літрах води. Додатково вливають приблизно 20 грамів рідкого мила. Воно перешкоджатиме прилипанню засобу на листя. Обприскувати саму рослину і ґрунт навколо неї потрібно через кожні 7-10 днів до завершення сезону та збору врожаю.