На Хмельниччині зафіксували 3 “спалахи” фітофтори – фермери переходять на біозахист овочів

Фермери Хмельницької області віднайшли сучасний спосіб подолати фітофтору на овочах. Чим вони захищають врожаї та які засоби для цього використовують – розповідає "Сенсація".

Літо – активний час на домашніх городах. В цей період дачники займаються активним доглядом за овочами на грядці, а ще – дбають про їх захист від шкідників і хвороб. Один із пунктів, який потребує уваги – це фітофтора. Грибкова інфекція вражає переважно помідори. Задля боротьби із нею дачники використовують різноманітні засоби, починаючи від народних і завершуючи професійними.

В кліматичних умовах Хмельниччини фермери застосовують в цьому сезоні біологічні засоби для захисту рослин від фітофтори. Серед них є ті, що містять в складі корисні мікроорганізми. Вони стають чудовими помічниками проти грибкових інфекцій та інших патогенів.

Городники Хмельниччини розповіли, чим обробляти овочі від фітофторозу
Городники Хмельниччини розповіли, чим обробляти овочі від фітофторозу

Біорепарати проти фітофтори можна придбати в спеціалізованих магазинах для садівництва та городу. Гарно подавлятимуть розвиток грибкових інфекцій біофунгіциди. Один із найдієвіших – це “Фітоспорин-М”. В його складі містяться особливі речовини, які перешкоджатимуть розвитку грибкових патогенів і в тому числі – фітофтори.

“Триходермін” – ще один компонент, який чудово впорається із патогенними мікроорганізмами і в тому числі – фітофторозом. Він перешкоджатиме розвитку грибка.

Чудовий ефект матиме в боротьбі із фітофторою і аптечний засіб – йод. Для приготування розчину на його основі необхідно взяти 9 літрів води. В неї додають 50 крапель йоду, 1 літр молочної сироватки або знежиреного молока. Готовий розчин використовують для обприскування рослин на грядці, а також – землю поряд і плоди, що вже зав’язалися. Проводять обробки йодом через кожні 10 днів, допоки не настане час збирати врожай.

Городники Хмельниччини розповіли, чим обробляти овочі від фітофторозу
Городники Хмельниччини розповіли, чим обробляти овочі від фітофторозу

Ще один засіб з кухні, який допоможе подолати фітофтору на помідорах – це сода. Її беруть в кількості 3 столових ложок та розчиняють в 10 літрах води. Додатково вливають приблизно 20 грамів рідкого мила. Воно перешкоджатиме прилипанню засобу на листя. Обприскувати саму рослину і ґрунт навколо неї потрібно через кожні 7-10 днів до завершення сезону та збору врожаю.

Схожі статті

1 ложка у воду – і огірки плодоноситимуть до пізньої осені: чим полити грядки у червні 2025

Для того, щоб подовжити термін плодоношення огірків, потрібно їх правильно і вчасно підживлювати. Знаючи кілька секретів, ви будете збирати урожай навіть восени.

Якщо кущ кабачка цвіте, але не плодоносить: 1 прихована помилка може бути цьому причиною

Якщо кабачки завзято цвітуть, але немає зав'язі, а значить, і плодів, то спричинити подібну ситуацію може неправильний догляд за городиною. Розгляньмо найтиповіші помилки дачників-городників.

Це не добриво, а чарівна паличка: ось чим на Закарпатті рятують овочі від спеки 2025

Для того, щоб отримати великий і смачний урожай навіть в 40-градусну спеку, треба знати, чим правильно підживити городні культури. Навіть народні методи є дуже дієвими.

Кріп у 2025-му будете роздавати родичам відрами на заморозку: просто полийте його цим

Не хочеться більше бачити у себе на городі куций кріп? Є дуже просте рішення, завдяки якому у вас буде купа свіжої зелені, яку також можна заморозити.

Попелиця, як набридлий залицяльник, не відстає? Ось як у Херсоні її випроваджують з подвір’я

Попелиця обожнює найніжніші тканини рослини, а тому обирає молоді пагони та листочки, що для господарів — видовище не з простих. Як впоратися з цим шкідником?

Щоб зберегти та підвищити врожай: чим обприскують томати у червні – полтавці знають, що робити

Влітку молоді томати потребують особливого і дбайливого догляду. Що потрібно обов'язково зробити з кущами у червні, щоб зберегти та підвищити врожай?